Back To Top
  • Özhan KIZILTAN
    Özhan KIZILTAN
ÖMER BAŞAR KEPENK İNDİRDİ...

ÖMER BAŞAR KEPENK İNDİRDİ...

 - Tarih 3.9.2018
- A +

9 ARALIK 2017 tarihinde Öğretmenevi’nde yapılan CHP Akçakoca Kongresini kazanarak zafer edasıyla ilçe başkanlığı koltuğuna oturan Ömer Başar’ın birçok vaatte bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Bu vaatlerin çoğu teşkilatla ilgili konular olduğu için detaylarına girmeyeceğim. Parti içi vaatlerin yerine getirilip getirilmediği CHP’lilerin sorunu.  Ancak o günkü vaatler arasında fındık konusunun bulunması Akçakocalılar için özellikle Akçakoca’daki CHP ‘liler için mutlaka takip edilmesi gereken bir konuydu. Fındık hasadının yavaş yavaş bitmeye başladığı bugünlerde, Ömer Başar idaresindeki CHP Akçakoca ilçe teşkilatı maalesef fındık konusuyla ilgili tek bir açıklama bile yapmamış olması birçokları için şaşırtıcı bir durum olsa gerek. Bizler şaşırdık mı? Tabii ki şaşırmadık.

Düzce derin CHP ‘siyle kaynaştırılıp, Akçakoca Rotary kulübüne ekip olarak intisap ettirilmesinin ardından CHP ilçe başkanlığına getirilen Ömer Başar ‘ın kendi iradesiyle siyaset yapabileceğine inanan kim varsa, bu kadar saf kalabilmeyi başarabildikleri için kendilerini şimdiden tebrik ediyorum.

24 Haziran seçimleri sürecinde kafasına kasket takarak halka kendini şirin göstermeye çalışan Ömer Başar’ın seçim sonrası ortaya çıkmaması, ardından gençlik kollarının esrarengiz şekilde dağılması, fındık hasatının büyük oranda bitmesine rağmen bu konuda tek bir beyanatının dahi olmaması, en son bayramlaşma töreninde neredeyse mahcup bir şekilde Ak Partili Belediye Başkanıyla tokalaşması ister istemez akıllara Ömer Başar’ın siyasette var olma amacının ne olduğu konusunda soru işaretleri getiriyor.

Oysa henüz delege seçimleri bile tamamlanmadan fındık için yürüyüş yapacağına dair kamuoyuna söz vermişti. Şimdi o sözlerin parti içi iktidar mücadelesine yönelik bir algı yönetimi olduğu CHP tabanı tarafından da anlaşılıyor.

Peki, Ömer Başar fındık konusunda sus pus oldu da başka konularda konuştu mu? Hayır! Akçakoca devlet hastanesine sadece haftada bir uzman doktor gelmesi, hastanede doğru dürüst cihaz bulunmaması veya çalışmaması, şehrin en büyük projesi olan 15 Temmuz parkının yarım kalması, OSB, Toki kamulaştırmaları, şehrin giderek betonlaşması, halka uygulanan çifte standartlar ve daha neler neler… Akçakoca’da aksayan hiçbir konu Ömer Başar’ın gündeminde bulunmuyor.

Dünün Dev-Gençlisi bugünün ise Sosyal Demokrat CHP’lisi Ömer Başar’ın nerede olduğunu merak edenler için önerim biraz daha beklemeleri… Önümüzde yerel seçimler var, yakında sizlerden oy istemek için adayıyla beraber kapınızı çalacak, kasket de takacak, traktöre de binecek merak etmeyin…


Yorumlar

Yorumlar
Ad Soyad Giriniz... 8.9.2018 - 09:14:23
Bir ara Ömer Başar'ın yerinden ayrılmıyordun?.. Şimdi ne oldu?
yeni