Back To Top
  • İlhami ATASEVER
    İlhami ATASEVER
İlimizde de “Spor Lisesi” açıldı!

İlimizde de “Spor Lisesi” açıldı!

 - Tarih 9.8.2018
- A +

 Nihayet ilimizde de spor lisesi açıldı! 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında ilimizde, Spor Lisesi ilk defa Eğitim-Öğretime başlayacak.

Spor Lisesine öğrenci alımı ile ilgili duyuru ortaokulların 8. Sınıfında okuyan öğrencilerin mezun oldukları okulların internet sayfalarından, İl milli eğitim müdürlüğü-valilik kanalıyla yapılmıştı. Sınavlar ve kayıtlar Kalıcı konutlar mevkiinde bulunan Atatürk Anadolu lisesinde yapıldı.

Spor lisesine öğrenci alımı 02-06 Temmuz 2018 tarihlerinde Düzce Atatürk Anadolu Lisesinde yapılan yetenek sınavı ile yapıldı.

Spor lisesine girmek için ilimiz ve ilçelerinden 147 öğrenci müracaat etti. Bu öğrencilerin sportif yetenekleri, dayanıklılıkları, koordinasyonları ve ritim duygu yetenekleri test edildi. Sınavlardaki puanlama sisteminde 8. Sınıftan mezun olan öğrencilerin ortaokul başarı puanlarının %30’u, yetenek sınavından aldıkları puanın da %70’i esas alındı. Ayrıca sporculuk özgeçmişleri olan öğrencilerin aldıkları başarılara göre bakanlığın takdir ettiği puanlar da eklenerek hesaplamalar yapıldı. Bu esaslara göre yapılan sınav sonucunda Spor Lisesine toplam 60 öğrenci alındı.

İlimizde ilk kez hayata geçecek olan Spor Lisesinin yetenek sınavlarını sorunsuzca tamamlayarak, öğrencilerin kaydını alan Atatürk Anadolu Lisesi idarecilerine, yetenek sınavı komisyonuna ve Spor Lisesinin ilimize kazandırılmasını sağlayan ilimiz valisi Dr. Sayın Zülkif Dağlı başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 17 Eylül 2018’de başlayacak. Spor lisesi de Kalıcı Konutlar Bayraktepe mevkiinde yapılmakta olan 12 derslikli pansiyonlu binasında Eğitim Öğretime başlayarak ilimizin eğitim hayatına katkı sağlayacak. Spor Lisesinin, ilimize, ilimiz öğrencilerine ve tüm Düzceli’lere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hoşçakalın.


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.