Back To Top
  • İlhami ATASEVER
    İlhami ATASEVER
Sondaj- Paratoner-Okul sayısı-Su kesintisi-Mikrofon!

Sondaj- Paratoner-Okul sayısı-Su kesintisi-Mikrofon!

 - Tarih 4.7.2018
- A +

 Sondaj Operatörlüğü!

Son yıllarda Düzce’de “sondaj operatörü” ihtiyacı olduğunu duyuyorum. Bu işin çözümü için Düzce Meslek Yüksek okulunda ya bir bölüm açılsın veya kurs açılarak bu iş çözümlenebiliyorsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri vasıtasıyla kurslar açılsın. Bu iş için görüştüğüm Zemin Etütçü arkadaşlar her türlü yardımda bulunabileceğini söylüyorlar!          

Paratoner olması için minare mi şart?

Geçtiğimiz hafta Salı günü şiddeti bir yağmur yağdı ve fırtına oldu. Yıldırımlar düştü. Evlerinde olan birçok insan korktu. Televizyon, buzdolabı, modem vb, cihazlar zarar gördü. Yıldırımlardan korunmak için minarelere yakın yerlerde mi ikamet etmek gerekir? Mahallelerde belli yerlere yıldırım düşmemesi için Paratoner konulamaz mı veya bu işin daha pratik bir çözümü yok mudur?

Okul sayısı çok, hapishane sayısı da çok!

Okul sayısı ve cami sayısının çok olduğu bir ülkede hapishane sayısı da çok ise bir yerlerde sıkıntı var demektir. Ya okullar, ya da camilerdeki eğitimde sıkıntı var demektir. Bunu irdelemek gerekmez mi?

Cuma günü su kesintisi!

Belediyeler çok zaruri olmadıkça su tamirat işleri için su kesintisi işini özellikle Cuma günleri yapmasın. Yapılması gereken tamirat Cuma gününün dışında bir günde olsun. Vatandaş böyle istiyor!

Konuşmacı mikrofona yaklaşmalı ki ses çıksın!

Gerek camilerde, gerek resmi törenlerde, gerekse konferans vb. yerlerde konuşma yapan konuşmacılar konuşurken mikrofona yaklaşmalıdır. Konuşmacılar konuştuğu mekanın yabancısı olabilirler, sesin arka taraflardan duyulup duyulmadığını bilemeyebilirler. Camilerde imam hatip veya müezzinler, diğer yerlerde ise program sorumluları konuşmacıyı takip etmeli gerekirse münasip bir şekilde uyarmalıdırlar. Bu konulara ilgililer dikkat etmezse kim dikkat edecek? Hoşçakalın.


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.