Back To Top
  • Nermin ALPAY
    Nermin ALPAY
SOFRAMIZDA Kİ DÜŞMAN

SOFRAMIZDA Kİ DÜŞMAN

 - Tarih 15.2.2018
- A +

 Tarım Bakanlığı tükettiğimiz gıdalara hile yapanları açıklamaya başlamıştı ki, birdenbire “firmalar zarar ediyor” diyerek, halkı bilgilendirmekten vazgeçti.

Oysa ülkemizde hileli gıdaların artması yüzünden kanser v.b. vakalardan ölenlerin sayısı giderek artıyor. Bu durum gıdalarımıza hile karıştıran kişi ve işletmelerin TERÖR SUÇLUSU’ndan farkı olmadığını gösteriyor. ÇÜNKÜ; HER İKİSİ DE ÖLDÜRÜYOR !

Vatandaş olarak gıdamıza hile karıştıranların bakanlık tarafından açıklanması yetmez, terör suçlusu gibi yargılanmalıdır!  Diye düşünürken, firmalar zarar ediyor diye Bakanlığımız vazgeçivermiş.

Soframızda ki zeytinden, bibere, domatese, zeytinyağına, peynire, yoğurda, ekmeğe bile hile karıştıranlardan bahsediyoruz hanımlar beyler! Bunları bilmeden tüketerek, devletimiz bizi korumadığı için hastalıklarla boğuşarak, genç yaşlarda kanserden ölüyoruz! İnsan hayatına kast eden kişilere TERÖRİST demek için ille de elinde bomba mı olması lazım? Yediklerimize zehir katarak, hile katarak sinsice bizleri zehirleyip, amansız hastalığa davetiye çıkaranlar, bizleri yıllarca hastane kapılarında acı içinde süründürenler TERÖRİST değil midir? 

Tarım Bakanlığı, elinde en geniş kadroları ve çalışanları olan bir bakanlık olmasına rağmen, üretimden tüketime kadar yeterli kontrolleri yapmaktan aciz bir bakanlık mıdır?

Toprağa atılan gübrenin ve ilacın denetiminden, ürünün tarladan çıkıp tüketiciye kadar ulaştığı aşamaya kadar her adımın çok iyi denetlenmesi ve insan sağlığını tehdit eden/ hile yapılan ürünlerin imha edilmesi konusunda seferberlik ilan edilmelidir. Bu yapılmadıkça hastane kapılarında yığılmaların önüne geçilemez. Tedavisi yurt dışından getirilen ilaçların maliyeti, sağlık harcamalarımızı arttırmaktadır. Bu da Ülkemiz bütçesinde; İnsan, işgücü ve döviz kaybı demektir. Bu yüzden, Tarım Bakanlığı, HASTALIĞI ÖNLEYİCİ SAĞLIK HİZMETLERİNİN geliştirilmesinde üzerine düşeni yapmalıdır. 

İnsan sağlığına aykırı üretim yapanlara ağır hapis cezaları getirilmeli, ticaretten men edilmelidir.

Buradan yetkililere sesleniyorum: Lütfen, Soframızda ki düşmanı yok edecek adımlar atınız ve GIDA TERÖRÜNÜ yok ediniz. Sizler o mevki’de soframızda ki aşı, can güvenliğimizi, huzurumuzu korumak için bulunmaktasınız. Lütfen gereğini yapınız.

Korumayın artık bu can düşmanlarını, hilekârları!

 


Yorumlar

Yorumlar
Investigations of a Dog 2.3.2018 - 14:50:23
Kazım Secerli,Ank.Üni emk.MKÜ vakıf Kurucu Hocalarından SLM Ne bu şimdi?.. Bazı mezar taşlarında Yüksek Mühendis, bilmem kim, Prof. bilmem kim vs. yazar ya onun gibi bir şey olmuş. Bu arada Türkçe'de "SLM" diye bir kısaltma yok. Klavyenizin "e" ve "a" tuşuna basmaktan aciz misiniz?..
Investigations of a Dog 2.3.2018 - 14:38:32
Öncesinde; parmak gök yüzünü gösterirken aptallar parmağa bakarmış. Sonrasında; eski Türk filmlerinde kötü adamlar genç kızların gazozuna ilaç atıp uyutarak, kötü şeyler yaparlardı. Şimdi, millet "gazoz yok mu?" diye soruyor. Sistemde, kötü adamların yanında.
Nermin Alpay 26.2.2018 - 12:28:29
Ayrıca iddia ettiğiniz gibi hata da yapabilirim. Bu konuda takıntım yok. Burada bana göre hata yok. Ayrıca Türkçe sözcük dağarcığı çok zengin bir dil değil maalesef. Bazı sözcükleri özellikle birleştirerek anlamlarını kuvvetlendirmeyi seviyorum. Mesela; kızkardeş veya kız kardeş gibi... Ayrıca okullarımızda dil bilgisi dersinin yanında ağırlıklı olarak okuduğunu anlama ve anladığını anlatabilme derslerinin artmasından yanayım. Hatta ilk ve orta öğretim sadece okuma, anlama ve anlatabilme üzerine olmalı. O zaman de da larında "ki" lerin de bir anlamı olur.
Nermin Alpay 26.2.2018 - 12:25:04
Ben, tanıyanlar hata yaptığımda samimyetle özür dilediğimi bilir. Kafanızda "Kİ" takıntı hale gelmiş... Sıradan bir olgudan bahsetmiyorum ki; sofradaki düşman olsun. Siz birlikte olmasını savunarak düşmanı sıradanlaştırıyorsunuz bence :)
Ad Soyad Giriniz... 26.2.2018 - 11:26:24
Nermin Hanım, okuyucunuzun yazdıkları suç unsuru taşıyor.
Ad Soyad Giriniz... 26.2.2018 - 11:16:56
Hocaymış... Öğrencilerine acıdım. Aileden bir haberlermiş, tabi ya ağaç kovuğundan çıktılar. Hayvan çiftleştirme seansları; hayal gücüde genişmiş. Kadirşinas halkın adına konuşma hakkını nereden edindiniz?..
Nermin Alpay'a 24.2.2018 - 19:22:31
Hatanı kabul et de lafı çevirme Nermin hanım. Alenen dilbilgisi hatası yapıp da ustalık yaptığını mı anlatmaya çalışıyorsun :))
Nermin Alpay 17.2.2018 - 12:04:11
Sayın Erol Candan 'ki'lere takılınca benim burada "ki" yi özellikle ayrı kullandığımı fark edememişsiniz. Çünkü; ben soframızdaki ekmekten, doğal olarak tükettiğimiz gıdalardan bahsetmiyorum. Soframızda Kİ düşman dan bahsediyorum. Başlığı " soframda düşman " olarak DA atabilirdim. Kisaca başlığım yazımın amacına uygundur. Bu durum sizde O kadar çok takıntılı hale gelmis KI anlamı baglacı ıskalamışsınız. Saygılarımla
Gıda+siyasi+uyuşturucu+yandaş yargı vs vs terör türleri yanında bazı bayanlarımızın,zoofil de denilen hayvan seviciliğini sözde koruyuculuk gibi göstermeleri,gözlerimizden kaçmıyor.Aileden yoksun olduklarından,aile profillerimize bile fil gözüyle baktıklarından bunlara bile sahte diyen,zengin sevici paragöz bu bayanların,cinsel bölücülerin,evlerinde hayvan çiftleştirme seansları uygulayanların da izlenmesi,kadirşinas halkımızın dilekleri arasındadır.Saygılarımızla:)