Back To Top
  • Ergun AŞÇI
    Ergun AŞÇI
VAZGEÇTİM!

VAZGEÇTİM!

 - Tarih 13.1.2018
- A +

 Camiayı memnun etmek adına camianın çıkarları ile çelişecek eylemlerde bulunmak da popülizmdir.

Bu manası ile popülizm hukukun üstünlüğünü mühimsememektir.

Akçakoca Palamut Briç Kulübü ile yaşadığım hukuksuzlukların giderilmesi ile alakalı olarak müracaatlarda bulunduğumda federasyonumuz yönetim kurulu kararlarının hukukun üstünlüğüne istinaden alınacağını var saymıştım.

Ancak yaşadığım tecrübe göstermiştir ki, popülizm hukukun üstünlüğünün önüne geçmiştir.

Popülizm ile baş etmek hele de spor hukukunun yeni yeni oluşmaya başladığı ülkemizde dolayısı ile camiamızda çok zordur hatta imkânsızdır.

Bu aşamada Akçakoca Palamut Briç Kulübünde yaşanan hukuksuzlukların giderilmesi ile alakalı müracaatlarımı sonlandırıyorum.

Briç federasyonundan gelecek cevaplardan vazgeçmiş değilim, bununla birlikte gelecek cevapların yukarıda ifade etmeye çalıştığım manada popülizm içereceği benim açımdan çok bellidir.

Bundan sonra gelecek cevaplar ile alakalı olarak başka bir hukuk merciine müracaat etmeyeceğim.

Çünkü müracaatlarımı yaparken her şeyin briç camiasında ve kurullarında çözülmesi hedeflemiştim.

Hedefim Palamut Briç Kulübünün gerçek bir spor kulübü davranmasını sağlamak ve ülkemizdeki diğer spor kulüplerinde yaşanan hukuksuzlukların çözümüne emsal teşkil etmesiydi.

Olmadı, beceremedim.

Popülizme yenik düştüm.

Bugünlerde tezahür eden yeni kurnazlıklar/hukuksuzluklar ile baş etmeye çalışmamın da bir anlamı yok. Netice de yine popülizm duvarına çarpacağımı biliyorum.

Bu sebeple Akçakoca Palamut Briç Kulübünde hukukun üstünlüğünü tesis etme ve federasyonumuz yönetim kurulundan da bu yönde bir yaptırım beklemekten vazgeçtim.

Ve bugün Palamut Briç Kulübü üyeliğinden istifa ettim.

Briçe yakın bana uzak olsunlar yeter.

Yaşadığım hadiseleri aktörleri ile beraber anlatacağımı belirtmiştim ancak bundan da vazgeçtim. Fark ettim ki, bu aşamada hadiseleri anlatmak hadisenin aktörlerine gereğinden fazla değer vermek manasına geliyor.

Bu sebeple briç camiasına hadiseleri anlatmak ile alakalı verdiğim sözü tutamadığım için de özür dilerim.

Bu yaşadığım gelişmelerden sonra tek beklentim Palamut Briç Kulübü başkanı Göksel Aydın’ın özellikle çağrılmadığı halde bir SİMİTÇİ gibi davranarak benim organizasyonlarıma dahil olmamasıdır.

Eğer SİMİTÇİ gibi davranmaktan vazgeçmesini sağlayabilirsem ne mutlu bana; mamafih bundan emin olabilmek benim için çok zor, tahmin edemeyeceğiniz kadar zor….


Yorumlar

Yorumlar
Ad Soyad Giriniz... 2.3.2018 - 15:21:02
ben bu "bana ne"cileri anlamıyorum. Memleket meselelerinin bitmesini beklersek... Daha çok bekleriz. Madem bana ne diyorsun o halde "sana ne" ne diye tıklayıp okuyorsun?.. Simit satınca memlekete hayırlı iş yapılıyormuş, poğaça satanların hayrı daha mı az oluyor?
bana ne 13.1.2018 - 20:27:03
Memelekette mesele bitti de biriç külübü kaldı kave köşelerinde baba parasıyla biriç oynamayı bırakında simit satında memlekete hayrınız olsun
yeni