Back To Top
  • Özhan KIZILTAN
    Özhan KIZILTAN
NEYİN PEŞİNDEYİZ?

NEYİN PEŞİNDEYİZ?

 - Tarih 10.1.2018
- A +

Vatandaşın gündeminde olmayan yapay bir tartışma yazdan beri devam ediyor. Aklı eren, ermeyen ağzı laf yapan, yapmayan tartışmayı var gücüyle körüklüyor. Sanırım bu işi kurcalayanlar arasında Akçakoca’nın kestane balından bir parmak da olsa almaya çalışanlar var!

Yeni hastane yapılması konusunda anlaştık da nereye yapılacağı konusunda bir türlü anlaşamıyoruz…

Her gün şehir dışına giden hastane servislerinin vızır vızır işlediği bir şehirde tartışılan konuya bakınız.

Hay Allah!

Akçakoca’daki hastanenin mevcut durumuyla ilgili doğru dürüst eleştiri yapmayanlar, yeni hastane yerine gelince aslan kesildi… Bu nasıl bir siyaset anlayışı?

“Bari mevcut olanı onarsaydınız” dan  tutun da, hastanenin bahçesine bir hastane daha kurmaya kadar teklif üstüne teklif yağıyor…

Hiç şaşırmayın sevgili hemşerilerim bu anlayış artık ülkemize egemen olan nalıncı keseri siyasetinin 24 bin 500 nüfuslu ilçemize küçücük bir iz düşümü.

Hani bir söz vardır. “Delikanlılarımızı Çanakkale Yitirdik” Keşke yitirilen delikanlılar sadece Çanakkale’de kalsaydı. Cumhuriyet tarihimizde iki darbe bir muhtıra görmüş son darbe girişiminden sonra ayarları iyice bozulmuş, kendi genelkurmay başkanını terörist ilan ederek yıllarca hapis yatırdıktan sonra pardon deyip cebine bir miktar para koymaktan öteye geçememiş bir toplumda Hakikati söylemenin bedeli yerel anlamda dayak yemek, ulusal anlamda hapislerde çürümektir.

Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki hakikati söyleyenler arızalı, dalkavukluk yapanlar örnek şahsiyet! Milliyetçiyiz ama kişisel anlamda hiç de bizimle aynı görüşlerde olmayan insanların yanındayız. Dindarız ama “Din-i İslam” ‘a Küffardan fazla zarar verenleri baş tacı ediyoruz. Atatürkçüyüz ama bizim gibi olmayanlara hakaret edip paraya tamah ediyoruz. Devrimci Sosyalistiz fakat arka cebimizde merkezi ABD ‘de bulunan bir derneğin İngiliz asıllı başkanının imzalayıp gönderdiği kimlik kartını taşıyoruz. İşçiyiz emekçiyiz diyoruz sarı sendikalarla yıllardır baş edemiyoruz. İktidara hırsız diyoruz ama birileri bize kendi hırsızlıklarımızı gösterince bağırıp çağırıyoruz. Halkçıyız diyoruz oturduğumuz koltukları kendi menfaatimiz için kullanıyoruz. Helal paradan bahsediyor, ama çalıp çırpmaktan başka iş yapmıyoruz.

Böyle bir tablo karşısında memleketin menfaatine düşünene deli derler deli!

HEM DE ZIR DELİ

Bugün iktidar partisinden tutun da en küçük partinin ilçe başkanına kadar Akçakoca’nın menfaati adına kaç tane somut çalışma yapıldı? Kaç öneri kamuoyu ile paylaşıldı? 

Karadenizin en güzel köşelerinden biri en az kırk yıldır imar talanı ile yok edilirken kaç kişi karşı hamle yapabildi? Kimin sesi çıktı? 

Maalesef toplum olarak aklımızı ters kutuplara bağlamışlar. Artıyı eksi eksiyi artı yapmışlar. Büyüklerimiz yoğurda siyah dese dahi biz de aynısını söylüyoruz. Eyvallah kulu etmişler bizi. Birileri bizi dışlamasın, halk içinde popüler olalım. Herkes muhabbetimizden hoşlansın diyerek bugünlere geldik.

Şimdi de Akçakoca için hastane yapılmasını değil de; Hastanenin yerinin nerede olması gerektiğini tartışıyoruz. Birisi diyor hastane eski yerine yapılsın, diğeri diyor acaba neden böyle düşünüyorsun yoksa orada yatırımın mı var? Diğerine geçiyor söz yok hayır benim orada bir kuruşluk yatırımım yok. Sonra başkası alıyor efendim 2 km ileride bir akrabasının iş yeri varmış! Tartışmaya bakın… 

Ben daha fazlasına söylemek istemiyorum ama biliniz ki böylesine ayarı bozulmuş bir toplumda eğer siyasetçilerin birbirine girecekleri bir konu gündeme geliyorsa orada memleket meselesi değil başka meseleler vardır.


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.