Back To Top
  • İlhami ATASEVER
    İlhami ATASEVER
Ak Parti ve 2023!

Ak Parti ve 2023!

 - Tarih 5.1.2018
- A +

  04.01.2015 tarihinde Ak partinin 5. olağan kongresinde konuşma yapan Hikmet Keskin; “Bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır ve olmayacaktır. Makam, rütbe davası olmamıştır ve olmayacaktır. Bu dava şahsi hırsları, kibri, fitneyi, nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı, başkasının kuyusunu kazmayı, her zaman dışlamış, her zaman dairenin dışında bırakacaktır. Bundan sonra sizlerin de yardımıyla böyle olacaktır. Ak Parti ben demeden biz diyenlerin, partimiz demeden milletimiz diyenlerin, birliği, beraberliği bayrak yapanların partisi olacaktır ve öyledir. Bugün için değişen, unutmayın sadece isimlerdir. Partimizin hedef ve ruhu değişmiyor, sadece isimler değişiyor. Yeni Türkiye’nin vizyon ve misyonunu Düzce’ye de taşıyacağız inşallah. Azamet, kibir, gurur, enaniyet yanıltıcıdır. Yeryüzünde kibirle yürüyenler, böbürlenerek yürüyenler, her zaman kaybetmişlerdir, kaybedeceklerdir. Allah’tan başka zafer sahibi yoktur. Düzce’ye hakim olmaya değil, hadim olmaya geleceğiz. Bizim iddialarımız, bizim bir medeniyet davamız var…” demişti.

31.12.2017 tarinde, Düzce Ak parti teşkilatının 6. olağan kongresinde Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in yaptığı konuşmasının bir bölümünü tekrar yayınlıyorum.

 “Genç ve hanım kardeşlerim, yol arkadaşlarım, Düzceli hemşehrilerim! Ben yoksam dava yok diyen, ortak aklı dışlayan, ortak kararları şahsi beklentileri uyuşmadığı için beğenmeyen, bu kutlu davaya haksızlık etmiş olur! 

Zira bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır. Bu dava tarihin hiçbir döneminde makam, rütbe, paye davası olmamıştır. Bu dava; şahsi hırsları, kibri ve nifakı her zaman dışlamış, her zaman dairesinin dışına atmış bir davadır. İşte bu minvalde enaniyete kapılmadan, sen ben demeden, birlik ve beraberlik içinde bakanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, gençlik ve kadın kollarımız, hasılı tüm teşkilat mensuplarımız ile, millete hizmet etme düsturu içerisinde olmalıyız…” dedi.

Kongreler kavganın, gürültünün yapıldığı veya yapılacağı yerler değildir. İnsanlara kötü örnek olunmamalıdır. Ak Parti kavgasız, gürültüsüz bir kongre yapmıştır. Parti yönetimini tebrik ediyorum.

İl başkanlığı önemli bir makamdır. Parti Genel Başkanlarının ilde temsil edildiği makamlardır. Özellikle İktidar partisinin il başkanlığı çok daha önemlidir. Allah böyle bir fırsatı vermişse gereğini yapmak gerekir. Aksi halde büyük vebal vardır.

Sayın Hikmet Keskin Ak Parti İl başkanlık koltuğuna tekrar oturdu. Geçen dönemde tek seçim vardı. Bu dönemde ise seçim sayısı çok daha fazla ve belki de önümüzdeki seçimler, bugüne kadar yapılmış olan seçimlerden çok çok daha önemlidir. 2023 yılına kadar görev yapacak ekibin sorumluluğu, öncelikli olarak iktidar partisi il başkanı Hikmet Keskin ve ekibinin sırtındadır! Yükleri ve sorumlulukları oldukça ağırdır. Herkes bunun bilincinde olmalıdır.

Düzce’deki siyaset anlayışı ve görev alışkanlıklarının artık değişmesi lazımdır! Geçmişten ders çıkarmak, gençliğe şuur vermek en önemli görevimiz olmalıdır. Çok önemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Milletimizi çok önemli ve problemli günler bekliyor! Dünyanın gidişatı maalesef bunu gösteriyor.

Önümüzde Türkiye’nin, belki de dünyanın gidişatını değiştirecek çok önemli seçimler yapılacak inşaallah. Hiç kimse vatandaşın oyunu kendi partisi için garanti görmesin. Parti yönetimine alınan, yaşı birçoğundan büyük ve abi konumunda olan kişileri tanıyorum. Partiler bu tip kişilerden mutlaka istifade etmeli, bu kişiler özellikle değerlendirilmelidir!

Hangi parti olursa olsun, sen ben kavgası ile geçirecek vaktimiz yok. Aksi halde karşılaşacağımız problemler hepimizi ezer geçer. Memleketimizin ve insanımızın geleceği hakkında daima iyi ve güzel şeyler düşünmek lazımdır. Allah, yanlış düşüncelerden hepimizi muhafaza etsin. Sonradan ah vah kar etmez. Birleştirici olmak, kavgadan uzak durmak lazımdır. Toplumda farklı farklı partiler, farklı düşünceler olsa da, unutulmamalıdır ki insan bizim insanımızdır. Müslümanlar kardeştir. Kardeşlik şuurunu geliştirmek ve gereğini yapmak lazımdır! Burada da en büyük görev iktidar partisine düşmektedir.

Göreve yeni seçilen Ak Parti İl teşkilatının tüm üyelerini tekrar tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Allah, milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Hoşçakalın.


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.