Back To Top
  • Özhan KIZILTAN
    Özhan KIZILTAN
GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

 - Tarih 21.10.2017
- A +

 

 Milletvekili müjdeyi verdi!

Neymiş müjde?

Sayın Milletvekili devreye girmiş,  Akçakoca devlet hastanesine pratisyen hekimler gönderiliyormuş!

Milletvekilim çok yaşa!

Hani bir söz var ya. Allah sevindireceği kulunun eşeğini kaybettirir sonra da buldururmuş.

Sayın milletvekili de Akçakoca devlet hastanesinin ihtiyacı olan hekimleri bütün vatanseverliğini kullanarak bir çırpıda tayin ettirivermiş hem de sekiz pratisyen hekimi birden!

Sayın Milletvekilim;

Bir soru sormayı lütfen çok görmeyin bizlere

Akçakoca’da hastane var mı?

Yani hiç hastane görmeseydik herhalde Akçakoca’da bir hastane olduğunu düşünebilirdik. Ama Akçakoca devlet hastanesi büyük şehirlerde bulunan semt polikliniklerinden bile kötü durumda. Örneğin çalışır vaziyette bir Tomografi cihazı var mı? Hemodiyaliz Merkezi yeterli mi? Acil Servis ne halde?  1 kardiyolog, 1 kadın doğum uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 anestezi uzmanının yazın nüfusu birkaç kat artan ilçe için yeterli olup olmadığını hiç düşündünüz mü?  Uzman doktorlara gereken teçhizatın sağlanıp sağlanmadığını araştırdınız mı? Her sabah Akçakoca’dan kalkıp Ereğli ve Düzce’ye giden hastane servislerini, sıradan Travmalarda bile şehir dışına sevk edilen hastaları biliyor musunuz?

Hadi Akçakoca Devlet Hastanesini Hastane olarak kabul edelim ve bütün bu olumsuzlukları yok sayalım.

Bir milletvekilinin çıkıp da “hastanenize hekim geliyor” müjdesini savaş halindeki Suriye veya Afrika’nın geri kalmış ülkeleri haricinde bizden başka hangi ülkenin siyasetçisi verir gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Sizlerin verdiği şu sözüm ona müjdeli haber bile geri kalmışlığımızın bir göstergesi olsa gerek. Sayın Milletvekilim, biz o kadar da geri bir ülke değiliz.

İstanbul’a Üçüncü havalimanından, çılgın projelerden bahsedilen bir Türkiye’de Afrika ülkelerine has müjdelerle ön plana çıkmaya çalışmak aklımızla alay etmek değil mi?


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.