Back To Top
  • Ergun AŞÇI
    Ergun AŞÇI
Referandum Kibri Bile Yok Edebilir(!)

Referandum Kibri Bile Yok Edebilir(!)

 - Tarih 11.1.2017
- A +

 REFERANDUM KİBRİ BİLE YOK EDEBİLİR(!)

Anayasa değişikliği ile ilgili olarak yapılacak referandumuna tarihi henüz belli değil ancak AKP Akçakoca’daki referandum çalışmalarının startını da 10 Ocak tarihinde verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde verildi bu start.

Alay-ı vala ile bugüne kadar gerçekleşmemiş ziyaretler ile he mi de.

Küçük dağları ben yarattım gözümü sıradağlara diktim havasında olan belediye başkanımız Cüneyt Yemenici ve AKP İlçe Başkanı Dergâh Akça gözlerini sıradağlardan kaçırıp hatta ve hatta küçük dağlardan bile vazgeçerek bir ilke imza atarak gazeteciler derneklerine ziyarette bulundular.

Mitolojiden alıntı yapacak olursak Olimpos’dan inip ölümlüler arasına, sıradan insanlar arasına karışmak gibi bir şey gazetecilerin derneklerine ziyarette bulunmak bu iki mahalli siyasetçimiz açısından çünkü seçildikleri günden beri bilerek ve isteyerek gerçekleştirmedikleri ziyaretlerdi bu ziyaretler.

Var olan kibirlerinden vazgeçtiler belki de geçiyormuş gibi yaptılar, kibirlerinden vaz geçip geçmediklerini referandum sonrasında eylemlerine bakarak öğrenebileceğiz.

Bu değişim elbette ki 2 mahalli siyasetçilerimizin kendi kendilerine aldıkları kararlar neticesinde alınmadı. Yukarıdan aşağıya doğru gerçekleşen bir talimatlar zinciri içerisinde gerçekleştiği apaçık bellidir.

Hatta bir yarış bile başlatılmış sayılabilir, Cüneyt Yemenici’nin il başkanının ziyaret programına dahil edilmiş görünmesine Cüneyt Yemenici’nin AÇGD’yi il başkanının ziyaretinden önce ayrıca apar topar ziyaret etmesi değişim göstermekteki bir yarışın habercisi de olabilir.

Bundan sonra bugüne kadar gösterdikleri performanstan bambaşka bir performans göstereceklerinden emin olabiliriz Cüneyt Yemenici ve Dergâh Akça’nın.

Biliyorsunuz 10 gün kadar önce balıkçı barınağında küçük çaplıda olsa bir felaket yaşanmış ne Cüneyt Yemenici ne de Dergâh Akça felaket yerine gitmedikleri gibi bir telefon edip geçmiş olsun demekten sakınmışlardı. Hakkını yememek lazım Cüneyt Yemenici makamına 300 metre mesafedeki balıkçı barınağında yaşanan küçük felaket ile ilgili olarak 2 gün sonra basın yoluyla geçmiş olsun demiş bir ilke de imza atmıştı.

Bu kötü hadise referandum startından sonra gerçekleşmiş olsaydı gerek Cüneyt Yemenici gerekse Dergâh Akça’nın birbirleri ile yarışırcasına hızla balıkçı barınağına gidip her türlü yardımı yapacaklarından emin olurduk.

Akçakoca halkı müsterih olmalı, bundan sonra en azından referanduma kadar daha ulaşabilir daha mütevazi davranışlar gösteren bir belediye başkanına ve ilçe başkanına sahip olacaklardır, referandum sonrasında böyle bir şansa sahip olunup olunmayacağını bilemediğimiz için Akçakoca halkı için bu saltanatı değerlendirmekte fayda vardır.

Yapılacak referandumuna ülkemiz için hayırlara vesile olup olmayacağının tartışmaları sertleşerek devam edeceği ayan beyan belli iken Akçakoca için hayırlara vesile olabilecek bir değişime yol açtığı da  bir gerçektir.

Yukarıdan aşağı talimatlarla da olsa kibir dolu davranışlardan vaz geçilmesini olumsuz olarak değerlendirebilmek elbette ki mümkün değildir.

Her ne kadar bu değişim siyasi ikbalden vazgeçmemek arzusuna dayanıyor olsa da.

Bunun doğrusu elbette ki bizatihi gerçekleşmesiydi.

Şimdilerde ise talimatla da olsa kibirden vazgeçilmesinin kalıcı olmasını temenni etmek lazımdır.(!)

 

 

 


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.