Back To Top

  • Refik ALEV
    Refik ALEV
SİYASET Mİ?

SİYASET Mİ?

 - Tarih 4.8.2015
- A +

                  Ne siyaset ama vatandaş tek başına hükümetin sakıncalarını görüp size muhalefet yakışır dedi ve seçimden sonra tablo ortaya çıktı.

 

                Muhalefet partilerinden biri hemen erken seçim dedi diğeri bu tablo bir hümet kurmak için uygun değil dedi. Diğeri haklı olarak yolsuzluklar araştırılacak adalet eskisi gibi işleyecek der.

 

                 Doğruda dedi diğeri meydanlarda bir sürü ağır sözlerle eleştirdiği parti adayının meclis başkanı olmasına yardım etti.

 

                  Sadece maaşlarınıza zam gündeme gelme cok güzel bir araya geliyorsunuz.

 

                Ama sizin suçunuz yok hareketleriniz konuşmalarınızla gerdiğiniz  millet hala sizin için birbirleriyle kavgalaşıyor birbirlerini kırıyor bu sonucu da hak ediyor.

 

               Amerika da bir başkan iki dönem iktidarda kalabiliyor diğer ülkelerde de farklı değil bizde ise partinin başına gelen gitmek bilmiyor ne zaman elden ayaktan düşerse o zaman belki: Yahu kardeşim bir gidin insanları rahat bırakın mecburumu insanlar ölünceye kadar sizi çekmeye.

 

             Arkanızdan gelen yetişmiş gençlerimiz var neden onlara da bir şans tanımıyorsunuz. Partinin başından gitmiyorsunuz size rakip olmaya çalışanları da partiden def ediyorsunuz.

 

             Bu millet bu sistemden bıktı usandı artık yeter yerinizi gençlere bırakın. Atatürk’ü seviyorsunuz ama o kadar hani ülkeyi gençlere emanet etmişti. rahmetli Atatürk ülkeyi gençlere emanet ettide sizin partilerin başına gelip ölünceye kadar orada kalacağınızı hesap etmedi.

 

              Eğer etseydi bu durum içinde bir şeyler söylerdi herhalde.

 

            Ey kardeşlerim şunu bilinki bu ülkede demokrasiye insan haklarına olan saygı gelişmedikçe ister tek başına ister koalisyon olsun değişen hiçbir şey olmayacak bizde geleceiğimizden asla emin olamayacağız.

 

         Kendi çıkarlarınız, olmazsa olmazlarınızı bırakın halkın olmazsa olmazlarına bakın.komşuyla sıfır sorun deyip ülkenin başına geçiyor komşu olmadıklarımızla bile sorun yaşıyoruz.

 

         Kimsenin yaşama şekline karışmayacağız diyosunuz sizin istediğiniz gibi insanların yaşamını dizayn ediyorsunuz.

 

        Peki bu durumun olumsuzlukları kime yansır halka, yazık değimli Allah aşkına insanları iyice gerdiniz. Sizin televizyonlarda meydanlarda kullandığınız kelimelerin anlamını cocuklarımıza tercüme edemiyoruz.

 

         Artık bu konuda ne yapacağımızı şaşırdık sizin yüzünüzden insanlar sokaklarda birbirleriyle tartışmıyor kavga ediyor. Bir partili diğerine düşman gibi bakıyor bizi ne hale getirdiniz. Allah size bunun hesabını soracak


Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.