Back To Top
20. Yıla Mehter Marşlı Kutlama VİDEO HABER

20. Yıla Mehter Marşlı Kutlama VİDEO HABER

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.11.2015
20. Yıla Mehter Marşlı Kutlama VİDEO HABER
- A +

Akçakoca İmam Hatip Lisesi'nin 20. Kuruluş yıldönümü mehter marşları ve dualarla kutlandı.

Akçakoca İmam hatip Lisesi'nin 20. kuruluş yıldönümü kutlama programı TOKİ konutları içerisinde bulunan İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi.

Programa, Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, İlçe Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Başkan Yardımcıları Ali Direk, Suat Madenci, Milli Eğitim eski müdürlerinden Engin Özensel, Ömer Ezer, AGD Başkanı Hüseyin Denizgez, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Murat Tayyar, İmam Hatip Lisesi'nin geldiği noktayı anlatarak, gelen konuklara teşekkürlerini iletti. Devamında konuşan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, lisenin kuruluşuylu ilgili anları kendisine anlattıklarını ifade ederek,

 

"Okulumuzun en güzel yerlere gelmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Konuşmaların ardından İmam Hatip Lisesi'nin ilk kurucuları arasında olan Engin Özensel, Ömer Ezer ve Hüsamettin Kaya’ya, Kaymakam Mehmet Özer, Başkan Cüneyt Yemenici ve Müftü Mehmet Taşçı tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

İmam Hatip kurucu Müdürü Ömer Ezer okulun zor şartlar altında faaliyete geçtiğini ifade ederek, "Merkez cami karşısında dere kenarında, tuvalet ve şadırvanın üzerinde 34 öğrenciyle açıldı. Zor şartlarda eğitim ve öğretime başlandı, fiziki yetersizlik vardı, öğretmen eksiğimiz vardı.

1992-1993 yılında açıldı. Müftülüğe bağlı kuran kursunda, derme çatma sıralarda başlandı. Bütün olumsuzluklara rağmen mutlu ve huzurlu şekilde eğitime devam edildi ve bu günlere kadar gelindi’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından dualar okundu. Duaların okunması sonrası Düzce Belediyesi Mehteran takımı tarafından marşlar söylendi ve güzel anlar yaşandı, ardından aşureler ikram edilerek, program sona erdi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar
Evet merkez caminin yanındaki şadırvanın üstünde okumak bize de nasip oldu
hatici 13.11.2015 - 19:52:37
Murat beye bu etkinlik için tebrikler