Back To Top
YIĞILCADA TARİHİ GÜN, HAYALLER GERÇEK OLDU DOĞALGAZ TÖRENLE YAKILDI

YIĞILCADA TARİHİ GÜN, HAYALLER GERÇEK OLDU DOĞALGAZ TÖRENLE YAKILDI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.11.2018
YIĞILCADA TARİHİ GÜN, HAYALLER GERÇEK OLDU DOĞALGAZ TÖRENLE YAKILDI
- A +

 Yığılca doğalgaza kavuştu. Göreve geldiği  günden itibaren verdiği bütün sözleri tek tek yerine getiren belediye başkanı Muzaffer Yiğit, geçen yıl sonbaharda başlayan doğalgaz hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenlenen törende yaptığı konuşmada; “Bugün Yığılca'mızda tarihi bir gün. Hepimizin hayali olan bir projeyi hayata geçiriyoruz, memleketimize hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

Muzaffer Yılmaz’ın başkanlığı ile birlikte  Yığılca bir  miladı daha yaşıyor. İlçe genelinde hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenlenen tören ile ilçeye doğalgaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı. Törene Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Ender Onur, firma çalışanları ve halk katıldı.

2016 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün Yığılca ziyaretinde müjdesini Yığılca halkı ile paylaştığı ve çalışmaları geçen yıl sonbaharda başlayan doğalgaz çalışmalarında sona gelindi. Hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün düzenlenen tören ile ilçeye gaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı.

BUGÜN YIĞILCA'MIZDA TARİHİ BİR GÜN

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı değerlendirmede;"Bugün Yığılca'mızda tarihi bir gün. Hepimizin hayali olan bir projeyi bugün hayata geçiriyoruz. Yığılcamız ilk defa doğalgaz ile tanışmış olacak. İlçemizde ilk defa doğalgazı yakmış olacağız. Bu vesile ile doğalgazın ilçemize gelmesinde daha doğrusu hayallerimizin gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey'i asla unutmayacağız. Yığılca onu asla unutmayacak. Ben buradan başta eski bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü'ye, milletvekillerimize, Ak Parti Düzce İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin'e ve Dergaz'ın değerli yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Yığılca gerçekten bugün bir miladı yaşıyor. ilçemizin geri kalan ve şuan için hizmet alamayan noktalarında da doğalgaz çalışmaları mevsim şartlarına göre hız kazanarak devam edecek ve Yığılca bir bütün olarak doğalgazdan faydalanacak. Halkımız şunu bilsinler ki hizmet alamayan en ücra noktamız bile kalmayacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun."dedi.

YİĞİT BAŞKANA TEŞEKKÜR

Aksa Dergaz Bölge Müdürü Ender Onur'da açıklamasında; "Bu sene içerisinde çalışmaya başladığımız Yığılca ilçesinde bugün itibariyle sona gelmiş bulunmaktayız. Bu süre zarfında yaklaşık 15 km lik bir şebeke hattıyla beraber bin konuta gaz verebilecek seviyeye geldik. Bu çalışmalar esnasında bize desteğini esirgemeyen Yığılca Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Yiğit'e, gösterdiği sabırdan dolayı Yığılca halkına ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Doğalgaz Yığılcamıza hayırlı olsun. Doğalgaz altyapı çalışmaları bundan sonraki süreçte de devam edecektir."dedi.

Yorumlar

Yorumlar
sedat kalfa 11.11.2018 - 11:05:37
hayırlı olsun ,yığılca muzaffer başkanla bir başka . başarılar akçakocadan selamlar