Back To Top
Şifalı Su geçici olarak mühürlendi...

Şifalı Su geçici olarak mühürlendi...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.10.2018
Şifalı Su geçici olarak mühürlendi...
- A +

Düzce Akçakoca yolu üzerinde bulunan Şifalı Su, Akçakoca Kaymakamlığının 2 Ekim 2018 tarihli yazısı ile geçici olarak mühürlendi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre, Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından suyun kullanımının sağlık açısından uygun olmadığı anlaşıldığından tesisin kapatılması yönünde karar alınmıştı.

Akçakoca Belediyesi’nin çeşme başına astığı panoda; “ Şifalı suya bağlı kaptajların su kalitesinin insani tüketim amaçlı sular yönetmeliğine uygun olmadığı ve suyun kesilmesi ve suyun uygun hale getirildikten sonra Belediyece tekrar bağlantısının yapılacağı belirtildi. İlgili panoda, bu itibarla şifalı su tekrar içirilebilir hale getirilene kadar içme suyu olarak tüketilmesinin yasak olduğu kaydedildi.

Yetkililer, su havzasında çalışmaların başlatıldığını ve en kısa sürede kaptaj ve su hattının yenilenerek vatandaşın hizmetine açılacağını belirttiler

Yorumlar

Yorumlar
Demek ki evlerde akan çamurlu su içilebilir. Sıkıysa ona da bir analiz yaptırın. İşinize gediği gibi. Güçlünün haklı olduğu zamanda yaşıyoruz.