Back To Top
FINDIK FİYATININ YÜKSELMESİ İÇİN RÜYAYA YATTI

FINDIK FİYATININ YÜKSELMESİ İÇİN RÜYAYA YATTI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.8.2018
FINDIK FİYATININ YÜKSELMESİ İÇİN RÜYAYA YATTI
- A +

 Karadeniz’in bütün bölgelerinde fındık toplama işinin tamamlanmasına az bir süre kalmasına rağmen, fındık fiyatlarında ki belirsizlik üreticiyi tedirgin etmeye devam ediyor.

Kimi kaynaklar,  yüz binlerce ton fındığın tüccar depolarında emanet alındığı iddiasında bulunurken, devletin fındık almamak için nazlandığı bir ortamda fındığını bu sezonda para etmeyeceği yorumunda bulunuyor.

Devletin ve AK Partili bölge milletvekillerinin sessiz kaldığı ve hiç girişimde bulunmadığı bu ortamda kimi üreticiler fındık yakarak, kimi üreticiler dal keserek, kimi üreticiler ise çektikleri videoları sosyal medyadan yayınlayarak gündem yaratmaya çalışıyor.

 Akçakocalı fındık üreticisi Hakan Öztaş ise,  makineye vurduğu   fındığın içinde yatarak  fındığın rüyasına yattı. ‘Hayaller içinde uyumak bu olsa gerek ‘ diye paylaştığı fotoğrafta,  bir zamanlar 25 - 30 liraya kadar çıkan fındık altın çağını yaşadığı o güzel günlerin hayalini kurudu.

Hakan Öztaş’ın “ RÜYALAR GERÇEK OLSA “ diye paylaştığı fotoğraf, sosyal medyada en fazla beğeni alan fotoğraflar arasında yer aldı.

Yorumlar

Yorumlar
Çiftçi 28.8.2018 - 12:28:36
Uyan hemşerim uyan bak AKP Giresun milletvekili Nurettin Canikli fındık fiatının en az 15 tl olması gerektiğini açıklamış.Sabredin diyor.Ne kadar komik değil mi.Eylül geldi fındığını satmak mecburiyeinde kalan birdünya çiftçi kardeşim ne yapsın şimdi.