Back To Top
ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMA HASTANESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMA HASTANESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.7.2018
ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMA HASTANESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
- A +

Midesine kelepçe takılan genç avukatın babası konuştu

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, midesine kelepçe takılmasının ardından yaşamını yitiren Selin Selem'in babası Burhan Selem hastanedeki sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

 Sapanca’da fazla kilolarından kurtulmak için doktora giden avukat Selin Selem’e, geçen hafta Düzce Tıp Fakültesi Uygulama Hastanesinde mide kelepçesi takıldı. Operasyondan bir süre sonra Sapanca’ya dönen Selin Selem, durumu kötüleşince tekrar hastaneye yatırıldı. Enfeksiyon oluştuğu belirlenen Selin Selen, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

 29 Haziran tarihinde tüp mide ameliyatı oldu

Midesine kelepçe takılmasının ardından yaşamını yitiren Selin Selem'in babası Burhan Selem, kızının obezite hastası olduğunu belirterek, "Kızım obezite hastasıydı. Tüp mide ameliyatını önerdiler. Yaptığımız araştırmada Düzce Tıp Fakültesi Uygulama Hastanesi bu konuda başarılı ameliyatlar yaptığını duyduk. Bunun neticesinde oraya müracaat ettik. Yaklaşık 2 aylık bir süreç içerisinde tetkikleri yapıldı. 29 Haziran tarihinde tüp mide ameliyatı oldu. 2 Haziran'da kontrolleri yapılıp taburcu edildi ve bir hafta sonra dikişlerin alınması için hastaneye müracaat etmemiz söylendi. Geçen Cuma günü asistan tarafında dikişler alındı. Herhangi bir kontrol tetkik yapmadı ve bizi gönderdi.

Acilde kalbi durdu

Daha sonra Pazar günü bir titreme geldi, beş dakika içerisinde geçti. Pazartesi günü tekrardan bu olay nüksedince biz hocayı aradık oda bizim hastaneye gelmemizi söyledi. Hemen buradan hareket edip hastaneye gittik. Tetkikler yaptırmamızı söylediler, tetkiklerimizi kan tahlillerimizi yaptırdık ve film çektiler, kaçak olup olmadığını kontrol etmek için. Kızım tekerlekli sandalyede çok kötüleşti ve acile kaldırdık. Acilde kalbi durdu dediler, daha sonra müdahaleyi yaparak kalbini çalıştırdılar. Sonra yoğun bakıma sevk ettiler. Salı günü saat 16.30 gibi de kızımın vefat ettiğini söylediler" dedi.

Ölüm nedenini sorduğumuzda hiç kimse bir şey söyleyemedi.

Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Burhan Selem, şöyle konuştu:
"Hocaya sorduk, 'Bu klinik aşamasında 25 yıllık meslek hayatımda böyle klinik bir vakayla karşılaşmadım' dedi.  Ancak yoğun bakımdaki doktorlarda kaçak olduğunu, kaçağında enfeksiyona neden olduğunu bütün vücudu sardığını söyledi. Bizde tereddüt yaşadık bu konuda. Ölüm nedenini sorduğumuzda hiç kimse bir şey söyleyemedi. Bunun üzerine biz de otopsi yapılmasını talep ederek savcılığa müracaat ettik. Dün akşam otopsisi yapıldı ve savcılıkta eğer ihmali olanlar varsa bu ihmali yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk ve cezalandırılmasını talep ettik."

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni