Back To Top
6 ORTAKLI AKÇAKOCA - DÜZCE MİNİBÜS YAZIHANESİNDE YOL AYRIMI

6 ORTAKLI AKÇAKOCA - DÜZCE MİNİBÜS YAZIHANESİNDE YOL AYRIMI

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.7.2018
6 ORTAKLI AKÇAKOCA - DÜZCE MİNİBÜS YAZIHANESİNDE YOL AYRIMI
- A +

 Akçakoca Düzce arasında toplu taşıma hizmeti veren 6 ortaklı minibüsçüler birliğinde yollar ayrıldı.

Akçakoca Belediyesi tarafından şehir içinden yolcu almalarını yasaklanması üzerine sapakta hizmet vermeye başlayan minibüsçüler öne müşteri kaybına uğramış ve ardından kendi aralarında sorunlar yaşamaya başlamıştı.

Yaklaşık 4 yıl boyunca Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile yapılan görüşmelerden bir sonuç alamayan minibüsçüler, Düzce’ye gitmek için 2 araç değiştirmek zorunda kalan Akçakocalıların, belediyenin göstereceği duraklardan yolcu almasını önermiş, ancak belediye yönetimi eskiye dönüş olur gerekçesi ile bu öneriye sıcak bakmamıştı.

Belediye - Minibüsçüler arası devam eden görüşmelerin devam ettiği bir sırada, Düzce Akçakoca arasında yolcu taşımacılığı yapan 6 firmanın birleşmesi sonucu kurulan ortalıkta yollar ayrıldığı ileri sürüldü.

Akçakoca Yerel Haber İnternet Sitesinde yer alan habere göre;  müşterilerden gelen şikayetlerin artması üzerine 6 ortaktan biri olan Parlayan Kent Akçakoca Kooperatifi, ortalıktan ayrıldığı bilgisini okurlarıyla paylaştı.

Alınan bilgiye göre, Parlayan Kent Akçakoca Kooperatifi bundan sonra yoluna ayrı devam edeceği bildirildi.

MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ HİÇE SAYILDI

Ayrılma gerekçesinin yer aldığı İsa Üçüncüoğllu - Barış Öztürk imzalı basın bildiriminde; “ 6 firmadan biri olan Parlayan Kent Akçakoca kooperatifi diğer firma sahiplerinin tutarsız olmaları ve vatandaştan gelen şikayetleri hiçe saymaları alınan kararlara uymama neticesinde Akçakoca, Düzce arası seyahat eden vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek ve kusursuz bir taşımacılık hizmeti verebilmek için diğer 5 firmadan ayrılmıştır. “ denildi.

BAKALIM BELEDİYE NE YAPACAK

Yaşanan bu ayrılık üzerine Akçakoca Belediyesinin yaklaşan belediye başkanlığı seçimi öncesi nasıl bir yol izleyeceği kamuoyu tarafından merak edilmeye başlandı

Yorumlar

Yorumlar
Jandarma şifalı suda yolcu kontrolü yapacak fazla yolu alan araca basacak cezayı yoksa bu iş düzelmez ne kalitesi
İstiap haddi denen bişey var neden konmuş önce insana saygı duyacan şöföre söylüyorsun kardeşim adam tepemde nefesini bana üflüyor balık istifi gibi seni duyan mı var her el kaldıran yolcuyu alıyorlar denetim yok denetim belirli zamanlarda emniyet kontrol yapsın bazsın cezayı bak fazla yolcu alıyorlar mı sonrada kalite ne kalitesi kalite para para
Vatandaş 7.7.2018 - 15:03:31
15 kişilik minibüse 25 kişi binerse kalite mi olur şöförün kendince gerekçesi vatandaş yolda mı kalsın vatandaşı çok düşünüyorsan ücret alma aslında Emniyet dadalı sapağında sıkı denetim yapsa kes bakayım cezayı o zaman nasıl oluyor hangi kaliteden bahsediyoruz