Back To Top
SEDAŞ’A HESAP SORACAK HİÇ BİR YETKİLİ YOK MU?

SEDAŞ’A HESAP SORACAK HİÇ BİR YETKİLİ YOK MU?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.6.2018
SEDAŞ’A HESAP SORACAK HİÇ BİR YETKİLİ YOK MU?
- A +

Bugün öğle saatlerinde, Yalı Mahallesi İstanbul Caddesi üzerindeki  5 katlı binanın ikinci katında, elektrik akımına kapılması sonucu ölümden dönen   Zehra Taşran’ın yakınları, SEDAŞ yetkililerine  ateş püskürdü.

Hem düzensiz hem de balkon seviyesinde  geçen elektrik tellerinin büyük tehlike arz ettiğine işaret eden Taşran’ın yakınları, insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı diye,  acil çözüm çağrısı yaptı.

Sedaş’a ait enerji hattının ikinci kattaki evlerinin balkon seviyesinden geçtiği söylenen aile yakınları, tedbir almayan ve insan hayatını hiçe sayan Sedaş’ı mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

Defalarca aramalarına ve  uyarmalarına rağmen hiçbir tedbir almayan  sedaş yetkililerinin, facianın yaşanmasının ardından apar topar olay yerine gelerek elektrik tellerini yükseltme çalışması başlattıklarını söyleyen Zehra Taşran’ın yakınları, haklarını sonuna kadar arayacaklarını söylediler.

3 sene önce elektrik tellerinin yer altına indirileceği sözü verilerek  alt yapı için para alındığını söyleyen Taşran’ın yakınları, yetkililere defalarca durumumuz anlattık. Ancak ne gelen ne de giden oldu.Ta ki bugün yaşadığımız feci olaya kadar.

Balkonda bulunan merdiveni kaldırdığı merdivenin elektrik teline değmesiyle akıma kapılan yakınlarının hemen yanında 1 yaşındaki  bebeklerinin de olduğunu söyleyen Taşran’ın yakınları,  ailece yaşadıkları travmanın hesabını Sedaş’tan soracağız diye tepki gösterdiler.

Öte yandan, öğle saatlerinde elektrik çarpması sonucu Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan Taşran’ın durumunun iyiye gittiği ve bilincinin açık olduğu hastane yetkililerinden alınan bilgiler arasında.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.