Back To Top
AKEVLER SAKİNLERİ ALINMAYAN ÇÖPLERDEN RAHATSIZ

AKEVLER SAKİNLERİ ALINMAYAN ÇÖPLERDEN RAHATSIZ

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.6.2018
 AKEVLER SAKİNLERİ ALINMAYAN ÇÖPLERDEN RAHATSIZ
- A +

Akevler sakinleri tarafından Akçakoca TV ve Akçakoca Yerel Haber whatsapp ihbar hattına gönderilen mektupta, Akçakoca Belediyesi tarafından 2017 yaz döneminde kaldırılan çöp konteynırlarının yeniden eski yerine koyulması istendi.

Akevler sakinleri, boş alanlara gelişigüzel bırakılan çöp poşetlerini parçalayan sokak köpekleri hastalıklara davetiye çıkarıyor eleştirisinde bulundu.

Belediyeden geçen yıl aldıkları kararı yeniden gözden geçirmelerini isteyen semt sakinleri, soruna çere üretilmesini istiyor.

Gönderilen yazıda şu konulara dikkat çekiliyor…

“ Akçakoca Akevler bölgesi,  2017 Yaz döneminde Akçakoca Belediyesi’nin aldığı bir kararla,  bölgedeki tüm çöp konteynerleri toplatıldı ve çöplerin gün içerisinde belli saatlere alınmaya geleceği belirtildi.  

Fakat o günden bugüne manzara pek iç açıcı değil.  Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait çöp arabasının gelme saatleri düzenli olmayınca,  semt sakinlerinin evlerinde biriken  çöpleri boş buldukları alanlara atmaya başlayınca sokak köpekleri bu çöpleri parçalamaya başladı.

Oraya buraya gelişi güzel bırakılan çöplerin içerisindeki bebek bezi ve kişisel atık hijyen malzemeleri köpeklerin ağzında geziyor. Hatta bu çöpleri toplayan görevli arkadaşlar tek tek elleriyle toplamakta olduğundan bu yapılan işkenceyi de onların adına doğru bulmuyorum.

Bu yollarda çocuklar oynuyor ayrıca yazın sıcakta üreyen bakterilerin hastalık saçar durumunu anlatmaya gerek bile yok.

2018 Türkiye’sinde daha iyi olma adına hedeflerin verildiği bir ülkede gündemimizin çöp olmaması gerektiğine inanıyorum.

Bu amaçla,  kaldırılan çöp konteynerlerinin eski yerlerine koyulması gerektiğine inanıyorum.

Saygılarımızla,

Yorumlar

Yorumlar
Nazif 26.6.2018 - 11:14:33
Bu görüntü akcakocaya yakismiyor
çuhalılı 26.6.2018 - 09:41:27
çok mu zor bir çöp konteyneri koymak .
çuhalılı 26.6.2018 - 09:41:27
çok mu zor bir çöp konteyneri koymak .