Back To Top
Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, Üreticiyi Uyardı

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, Üreticiyi Uyardı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.6.2018
Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, Üreticiyi Uyardı
- A +

 Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, yazılı bir açıklama yaparak, Akçakoca’ya bağlı köylerde meydana gelen fırtına sonrası zarara uğrayan üreticileri vakit kaybetmeden hasar tespiti yapmaları konusunda uyardı.

Başaran Yaptığı açıklamada…

“ Bölgemizde yaşanan fırtına ve yağıştan dolayı fındık bahçeleri zarar gören çiftçilerimiz öncelikle Tarım İlçe müdürlüğüne müracaat ederek zarar gördüklerine dair dilekçe vermeleri gerekmekte.

Mutlaka Tarım İlçeye Dilekçe verin

Tarsim sigortası yaptıran çiftçilerimiz zarar görmüşlerse bu çiftçilerimizde sigorta yaptırdıkları acentelere giderek ihbarda bulunmaları ve bu çiftçilerimizin de yine Tarım ilçe müdürlüğüne zarar gördüklerine dair bir dilekçeyle başvurmaları gerekmektedir.

Zaman kaybetmeyin

Çiftçilerimiz ve Ziraat Odası olarak özellikle Tarsim eksperlerinin ihbar yapılan bahçelere zamanında gelmemeleri, zaman geçmesi durumunda gerçekleşen hasarın tam olarak tespit edilememesi durumu ortaya çıkacaktır.

Oda olarak işin takipçisiyiz

Üretimlerimizin mağdur edilmemeleri için sigorta acentelerinin zarar tespit işlemini ivedilikle yerine getirmelerini bekliyoruz. Zarar tespitiyle ilgili Ziraat odamız konuyu TARSIM Bölge müdürlüğüne iletmiştir “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.