Back To Top
Hemşinliler, 4 yıldır çektikleri çileyi yolu kapatarak dile getirdiler

Hemşinliler, 4 yıldır çektikleri çileyi yolu kapatarak dile getirdiler

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.6.2018
Hemşinliler, 4 yıldır çektikleri çileyi yolu kapatarak dile getirdiler
- A +

Taş ocağı kamyonları 4 yıldır Hemşin yolunu tahrip etti,köylü toz içinde kaldı

  Akçakoca’da 4 yıldır Karatavuk köyünden çıkan Taş ocağından taş çeken kamyonlar, Hemşin köylülerini isyan ettirdi.

Köylüler, yolu kapatarak devletten yolun bir an önce asfalt yapılarak tozdan kurtulmak istediklerini belirttiler.

6.5 km uzunluğundaki Akçakoca Hemşin köyü yolundan Taş ocağından taş çeken ağır tonajlı kamyonların tozu ve yolu bozmaları köylüleri isyan ettirdi.

Hemşin köyü girişini Kamyonlara kapatan köylüler isyan ederek, yolun bir an önce yapılmasını dile getirdiler.

Köylüler 4 yıldır bu çileyi çektiklerini belirterek’’Taş ocağından taş çeken kamyonların hem yolu bozdular, hem de 4 yıldır toz yutuyoruz.artık yeter diyoruz,müteahhit firma yolu bile sulamıyorlar, arabalar mahvoldu her yeri kırdılar.Valiliğe müracaat ettik ama netice alamadık,siyasilere söyledik yine netice alamadık.Bu nedenle yolu kapattık’’diye ifade ettiler.

Köy Muhtarı Ayhan Kibar, köylü artık beni köye almadıklarını belirterek’’Köylümüz artık bana sitem ediyorlar.Ben her yere başvurdum ancak netice alamadık.6.5 km olan yolun asfaltlanmasını siyiyoruz köyümüz toz içinde fındık tarlalarımız toz içinde bu yüzden yolu kamyonlara kapattık’’dedi.

2 Saat kapalı kalan yol bir süre sonra trafiğe açıldı.

Yorumlar

Yorumlar
O taş ocağını baştan sokmayacaktınız ormanın içine.Şimdi debelenir durursunuz!Mevcut siyasilerden daha cok medet beklersiniz!Kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz!Katledilen doğaya üzülüyorum başka bir şeye değil!!
Akçakocalı 8.6.2018 - 09:17:56
Hemşin yolundan kaç tane daha köye yol gidiyor. Diğer köy muhtarları neden Hemşin köyü muhtarına destek çıkmıyor? Tek köye giden yol olan Gebekese ( Aktaş ) köyünün yolu yıllar önce asfaltlandı. Bu duruma bi açıklık getirecek kimse yok mu? Şuan iktidardaki siyasetci arkadaşların bir açıklaması var. Taş ocağı işi bittiğinde yolları yapacağız... Ama taş ocağı bitene kadar bizde tozdan mı boğulacağız... ?
O bölgenin muhtarları yaklaşık 2 yıl önce yine böyle eylem yaptılar Faruk Özlü söz verdi 2017 sonuna kadar bitecek dedi ama tık yok. Yine Fakıllı Çiçekpınar arası için 2017 sonuna kadar bitecek dedi orda da tık yok. Millet yoldan gelen toz yüzünden kapısında oturamaz yolda yürüyemez duruma geldi.