Back To Top
‘FINDIK REKOLTESİ’ UYARISI

‘FINDIK REKOLTESİ’ UYARISI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.6.2018
 ‘FINDIK REKOLTESİ’ UYARISI
- A +

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinden, Yiyecek, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanacak rekoltenin beklenmesini dışarıda yapılan açıklamalara itibar etmemelerini istedi.

Soydan, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde bir takım kurumlar tarafından fındık rekoltesine ilişkin açıklamaları basından peşine düşüp takip ettiklerini söyledi. Ortaya atılan yeni sezon fındık rekoltesinin dikkate alınmamasını isteyen Soydan, fındıkta tahmini rekolte çalışmalarına hemen şimdi başlanmadığını söyledi.

Soydan, yalnızca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2018’in tahmini rekoltesini yorumlama yetkisine sahip olduğuna işaret ederek, “En son yapılan toplantıda alınan karar da rekoltenin tek kurum göre açıklanması yönündeydi. Herkes alınan karara itibar etmeli. Ziraat Odaları olarak bizler bu alınan karara saygı gösterip herhangi bir tahminde bulunmuyoruz. Tanımlama yetkisi yalnızca ilgili bakanlığa aittir.” diye konuştu.

Soydan, Haziran ayında başlanacak rekolte çalışmasına her yıl olduğu gibi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri  koordinasyonunda gerçekleşeceğini söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.