Back To Top
14 YILDIR YARALARI HALA KAPANMADI....

14 YILDIR YARALARI HALA KAPANMADI....

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.5.2018
14 YILDIR YARALARI HALA KAPANMADI....
- A +

 2004 yılı mart ayında, Düzce Akçakoca karayolu Şifalı su mevkisinde Ziraat Bankası’na ait para nakli esnasında bir grup soyguncu tarafından yapılan saldırıda vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralan araç sürücüsü Alaettin Cingirt, aradan 14 yıl geçmesine rağmen halen tedavi görüyor.

Vücuduna isabet eden kurşunların çıkarılamaması nedeniyle 14 yıldır dönem dönem hastanede operasyon geçiren Cingirt,  Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde pazartesi günü, vücudunda dolaşan mermi çekirdeğinin neden olduğu ödemi aldırmak için başarılı bir operasyon geçirdi.

Hastaneden Salı günü taburcu edilen ve evinde istirahat eden Akçakoca Şoförler Odası Başkan Vekili Alaettin Cingirt’i ziyaret eden Okan Yanmaz, Akçakoca Belediyesi Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev ile mesai arkadaşları Cingirt’e geçmiş olsun dileğinde bulundular.

NE OLMUŞTU

Ziraat Bankasına  ait para nakil aracı 2004 yılı mart ayında   Akçakoca İlçesi Şifalısu mevkiinde kar maskeli 3 kişi tarafından  pompalı tüfeklerle durdurulmuş, olayda nakil aracını korumakla görevli polis memuru Ergin Koşar, soygunculara müdahale etmek isterken çıkan  silahlı çatışmada başından yaralanmış ve gözlerini kaybetmiş, araç şoförü Alaettin Cingirt vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanmıştı.

Araç şoförü ve güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek nakil  aracında bulunan yaklaşık 100 milyar lirayı alarak kaçan soyguncular  kısa süre sonra polis ve jandarmanın takibiyle yakalanmıştı.

Yorumlar

Yorumlar
Deniz 31.5.2018 - 13:45:14
Olayı gören, polise ve jandarmaya ifade eden bir görgü tanığı olarak yaralı arkadaşlara çok geçmiş olsun.