Back To Top
Düzcelilere yobaz diyen CHP’li profesör adaylıktan çekildi

Düzcelilere yobaz diyen CHP’li profesör adaylıktan çekildi

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.5.2018
Düzcelilere yobaz diyen CHP’li profesör adaylıktan çekildi
- A +

  Düzce, Bolu ve Sakarya'yı bağnaz ve yobaz yöresi olarak tanımlayarak hakaret eden CHP Sakarya Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Bülent Turan, aday adaylığından çekildi.

Sakarya, Bolu ve Düzce yobaz bölgesi

CHP’den milletvekili aday adayı olan Bülent Turan yerel medyaya verdiği röportajda ; “ Bolu’da 7 yıl çalıştım bundan önce, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde de Doçent oldum bundan önce. 2010 yılında da Bolu’da Profesör oldum. Sakarya, Bolu ve Düzce maalesef bu yöreler batıya çok yakın olmalarına rağmen Türkiye’nin tutucu, bağnaz ve yobaz yöreleri. Buranın değişmesi gereken temel yapısı bu. Bunun dışındaki en başta değişmesi gereken ikinci şey ise eğitim” şeklinde konuşmuştu.

Prof. Dr. Bülent Duran’ın yaptığı açıklama büyük tepki toplamıştı.

Duran'a CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Meclisi ve Sakarya kamuoyu büyük tepki göstermişti.

Yaptığı açıklamayla büyük tepki toplayan Duran aday adaylığından çekildiğini dair dilekçeyi partisine teslim etti.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca'nında farkı yok: batıya yakın, deniz kenarında ama zihniyet aynı. Ayrıca, yobaz olup sabahtan akşama kadar içerler.
doğru söylemiş
Adam haklı bu bölgenin insanı genelleme yaptığında yobaz değil mi??
Prof nasıl oldun bilmiyorum ama senden iyi yobaz yoktur Prof oldun da kendini bir halt mı zannediyorsun maden insanlarını beğenmiyorsun ne halt işliyorsun bu bölgede layık olduğun bölgeye s.... git densiz Prof bozuntusu