Back To Top
2018 İMSAKİYESİ

2018 İMSAKİYESİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.5.2018
2018 İMSAKİYESİ
- A +

DÜZCE İmsakiyesi 2018 yılı takvimi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı.

İmsakiye 2018 Düzce takvimine göre gün gün sahur imsak vakitleri ve iftar saatleri belli oldu. Bu yıl oruçlu olunacak süre 16 saati aşıyor. 15 Mayıs akşamı yatsı ezanı ile ilk teravih kılınacak, sabah ezanı ile ilk imsak girecek akşam ezanı ile de ilk iftar 16 Mayıs çarşamba günü açılacak.

 Diyanet Düzce 2018 İmsakiyesini yayınladı. İmsakiye 2018 Düzce takvimine göre bu yıl oruçlu olunacak süre 16 saati aşacak. Ramazan ayının ilk gününden itibaren Düzce için iftar saati her gün biraz daha geriye gidecek. Bu sebeple de oruçlu olunan süre her gün biraz daha uzayacak ve Düzce ilinde en uzun oruç Ramazan'ın son günü olan 14 Haziran'da tutulacak.

İlk sahur ve ilk teravih namazı : On bir ayın sultanı ramazan ayının ilk teravih namazı 15 Mayıs Salı günü yatsı namazını takiben kılınacak. Ramazan ayının ilk orucu için salıyı çarşambaya bağlayan gece sahura kalkılacak. Teravih namazı, mukabele, fıtır sadakası ve itikaf gibi ibadetlerin ifa edildiği bu ayda, Kur'an-ı Kerim'de "bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi idrak edilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.