Back To Top
9 ADAY DAYI ÜST KURULA SEVK EDİLDİ

9 ADAY DAYI ÜST KURULA SEVK EDİLDİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.5.2018
 9 ADAY DAYI  ÜST KURULA SEVK EDİLDİ
- A +

7 bin 340 aday tek tek mülakata alan AK Parti,  özgeçmişleri incelenen 2 bin 100 aday adayını üst kurula sevk etti. Üst kurula sevk edilen 9 kişilik Düzce listesinin içinde Akçakocalı aday adaylarının da bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

AK Parti 14 genel başkan yardımcısının başkanlığında kurulan 14 komisyon görevini tamamladı. Komisyon üyeleri, 7 bin 340 aday adayını tek tek inceleyerek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği kurula sundu.

51 aday adayının müracaat ettiği Düzce’de Bakan Faruk Özlü, milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir’in dışında 6 ismin daha değerlendirmeye tabii tutmak için komisyona gönderildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İngiltere seyahati dönüşü komisyon çalışmasına katılarak listelere son şeklini verdikten sonra 21 Mayıs’ta kesin listenin YSK’ya gönderileceği bildirildi.

AK Parti kulislerinden alınan bilgiye göre mevcut 3 vekil ile birlikte üst kurula gönderilen 6 aday adayının arasında Akçakocalı bir aday adayının da olduğu öğrenilirken, AK Parti genel merkezinin  Akçakoca kamuoyunun Akçakocalı aday beklentisini  bu kez ciddi olarak masaya yatırdığı belirtildi.

KAN DEĞİŞİMİ MUTLAKA OLACAK

Ak Parti genel merkez kaynaklarından alınan bilgiye göre, Üst kurul temayül yoklaması ile aday adayının mülakat performansına bakacak. Bunun yanı sıra aday adayının kendi ilindeki yerel siyasete katkısı ile yaşadığı bölgedeki vatandaş memnuniyetine bakılarak kan değişimine gidileceği ileri sürüldü.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.