Back To Top
39 aday adayı ÇİZİK yedi...

39 aday adayı ÇİZİK yedi...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.5.2018
 39 aday adayı ÇİZİK yedi...
- A +

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Fevai Arslan ile Ayşe Keşir ile birlikte toplam 51 kişinin milletvekilliği adaylığı için başvurduğu AK Parti’de, genel merkez tarafından yapılan mülakat sona erdi.

Komisyon başkanlığını AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın yaptığı komisyonun 51  aday adayından 39’nun mülakat sonucu elendiği öğrenildi. Parti Genel Merkezine yakın bir kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre; aday adaylarının elenmesinde 5 kriter göz önüne alındı.

Adayların Eğitim durumları başta olmak üzere, FETÖ’yle uzaktan yakından ilgisi ve ilişiğinin olmaması, sicilinin temiz olması, aday olunacak bölgedeki ticaretlerinin düzgün olması ve kısa bir zaman önce yapılan temayül sonuçlarından teşkilat üyelerinden yüksek oy alması kriterlerinin baz alındığı mülakatta, bu kriterlere uymayan aday adaylarının elendiği öğrenildi..

Mülakat sonucu başarılı bulunan 3  Düzce milletvekilinin dışındaki 9 aday adayının  gelecek hafta  tekrar genel merkeze çağırılarak; mülakata sokulacağı ve kesin kararın 17 Mayıs Perşembe günün den sonra Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki komisyon tarafından verileceği öğrenildi.

LİSTENİN TAMAMI DEĞİŞEBİLİR

Genel Merkez kaynaklarından alınan son dikika bilgilerine göre, Ömer Küçük'ün MHP'den aday adayı olması, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin itifak ile seçime gitmesi nedeniyle AK Parti'nin Düzce listesinde büyük revizyon yapılabileceği ve daha yerli aday adayları ile yola devam edileceği ileri sürüldü... 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.