Back To Top
“KALBİMİZİ TİTRETEN BİR HAYKIRIŞ” KUDÜS

“KALBİMİZİ TİTRETEN BİR HAYKIRIŞ” KUDÜS

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.4.2018
 “KALBİMİZİ TİTRETEN BİR HAYKIRIŞ” KUDÜS
- A +

İslam Konferansı Diyalog ve İş birliği Gençlik Forumu tarafından 2018 yılı “İslam Dünyası Gençlik Başkenti” olarak ilan edilen Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün önemi konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, kardeş okul ilan edilen  Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi ile  Piri Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Kudüs’ü Anlamak ve Anlatmak” temalı faaliyet Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra Piri Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Savaş Artvin tarafından Kudüs’ün tarihi ve önemi hakkında bilgi verildi. Hüseyin Sarıca’nın okuduğu ilahi dinleyenleri mest etti.

Görsel sunumlarla desteklenen programda Akçakoca İmam Hatip Lisesi meslek dersi öğretmenlerinden Miraç Kandilini Kudüs’te geçiren Fatma Horoz ile Şeydanur Akbulut Kudüs izlenimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Akçakoca Piri Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin canlandırdığı skeçten sonra programa son verilip, ev sahibi okulun bahçesinde programa katılan kardeş okul Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine ve tüm öğrencileretatlı ikramı yapıldı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.