Back To Top
Okul Kantini İşletmecisi Olcay Örgen'den Açıklama...

Okul Kantini İşletmecisi Olcay Örgen'den Açıklama...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.4.2018
Okul Kantini İşletmecisi Olcay Örgen'den Açıklama...
- A +

Gün içinde haberleştirdiğimiz okul kantininde zehirlenme haberine açıklama geldi.

Esentepe ortaokulunda kantin işletmeciliği yapan Olcay Örgen yaptığı açıklamada,  hastanede tedavi altına alınan öğrencinin okulda yediği gıdalardan değil  başka bir rahatsızlığından ötürü hastaneye kaldırıldığını söyledi.

 

Örgen yaptığı açıklamada,  

Okulda eğitim gören bir kız çocuğunun rahatsızlık geçirmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığını,  olayın kız çocuğunun velisine bildirilmesi üzerine hastaneye giden velinin durumu okul idaresi ile Gıda Tarım Hayvancılık ilçe müdürlüğüne ilettiğini, ilçe müdürlüğünden gelen gıda mühendislerinin kantini denetlediğini ve son kullanım tarihi geçmiş hiçbir gıdaya rastlanmadığını söyledi.

Öğrencinin hastalanması üzerine hastaneye giden okul müdürü Rıdvan Şahin’in doktorlarla yaptığı görüşme sonrası, Tedavi altına alınan öğrencinden alınan örnekler üzerinden yapılan tahlil sonuçlarının temiz çıktığını söyleyen Örgen,  rahatsızlığının kantinde yediği yiyeceklerden olmadığının anlaşıldığını söyledi.

Akçakoca’da 4 ayrı birimde kantin işletmeciliği yaptığını ve bugüne kadar başına böyle bir iş gelmediğini söyleyen  Olcay Örgen, hijyenin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Şecaat arz ederken sirkatin söyler. “Akçakoca’da 4 ayrı birimde kantin işletmeciliği yaptığını ve bugüne kadar başına böyle bir iş gelmediğini söyleyen Olcay Örgen, hijyenin kendileri için önemli olduğunu söyledi.” Adam 4 ayrı kantini nasıl işletebiliyor. Kantin devredilemez. Birden fazlasında da kendi adına mı ? Yoksa al takke ver külah mı?