Back To Top
Akçakoca İmam Hatip Türkiye Finalinde…

Akçakoca İmam Hatip Türkiye Finalinde…

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.3.2018
Akçakoca İmam Hatip Türkiye Finalinde…
- A +

TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ İSTANBUL ASYA BÖLGE YARIŞMASINDA AKÇAKOCA İMAM HATİP ORTAOKULU TÜRKİYE FİNALİNE KALDI

 Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mehmet Horoz ve Hamza Mıcık, İstanbul’da yapılan yarışmada “ Orhangazi ve Hemşin Camii’nin Tarihi ve Mimari Özelliklerinin Karşılaştırılması” projesi ile tarih alanında bölge 1.’si olarak Türkiye finaline katılmayı hak ettiler.

12.’si düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışmasına Düzce genelindeki okullar 51 proje ile başvurdu. Bu 51 projeden 16 tanesi bölge finaline katılmaya hak kazandı.

Düzce İli yarışmaya İstanbul’dan sonra en yüksek katılım sağlayan 2. İl oldu.

26-28 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve toplam 8 alanda 80 projenin sergilendiği bölge yarışmalarında, Proje yarışmasına katılan öğrencilerimiz 29 Mart 2018’de düzenlenen ödül töreninde 4 alanda 5 ödül alarak ilimizi başarı ile temsil etmişlerdir.

Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimiz Mehmet Horoz ve Hamza Mıcık, danışman öğretmen Kenan Allahverdi rehberliğinde hazırladıkları, “Orhangazi ve Hemşin Camii’nin Tarihi ve Mimari Özelliklerinin Karşılaştırılması” projesi ile tarih alanında bölge 1.’si oldular.

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Aziz Samet Zorlu ve Reşat Arda Özcan, danışman öğretmen Betül Büşra Emiroğlu’nun rehberliğinde hazırladıkları, “Hoparlörün Elektrik Sinyal Çiziminde Kullanımı” adlı proje ile fizik alanında bölge 1.’si oldular.

Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Berru Atlıhan, danışman öğretmen Kenan Göktepe rehberliğinde hazırladıkları, “Elektriksel İletkenlik Farklarından Faydalanılarak Glikoz ve Şerbet Ayracı Cihazı Tasarımı” projesi ile fizik alanında bölge 3.’sü oldular.

Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Sena Yeşilyurt ve Beyzanur Küçük, danışman öğretmen Kenan Göktepe rehberliğinde hazırladıkları, “Elektriksel İletkenlik Farkı İncelenerek Deterjanlı Su ve Çeşme Suyunun Ayrışmasını Sağlayan sistem Tasarımı” projesi ile Kodlama alanında bölge 3.’sü oldular.

Düzce Özel İlim Ortaokulu öğrencimiz Enes Öz, danışman öğretmen Merve Yılmaz rehberliğinde hazırladıkları, “Bir Nokta Gözü Kör Eder” projesi ile Türkçe alanında bölge 3.’sü oldular.

Bölge yarışmasında “Birincilik (Finalist)” ödülü alan Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu ve Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek Türkiye Final sergisinde İlimizi temsil edeceklerdir.

Yorumlar

Yorumlar
Maaşallah işte Imam-Hatiplerle gelen "Asımın neslidir" bu.
SEDAT KALFA 30.3.2018 - 11:12:52
HELAL OLSUN SİZE TEBRİKLER ,BAŞARILAR