Back To Top
AK Partili Vekil Çaturoğlu Hakkında Şok İddialar…

AK Partili Vekil Çaturoğlu Hakkında Şok İddialar…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.3.2018
AK Partili Vekil Çaturoğlu Hakkında Şok İddialar…
- A +

 Alaplı ilçesi’ne bağlı Karşıyaka mahallesi sakinleri, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun bilgi vermeksizin topladığı arsalar ile haksız olarak kazanç sahibi olduğunu iddia ettiler. Haksız be bilgi verilmeksizin toplanan arsaların ailelerine ait yer hisseleri olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, kendilerine ait olduğunu bildikleri yerlerin Faruk Çaturoğlu’na farklı isimler üzerinden verildiğini söylediler.

Mahalle sakinleri 18 inci madde ille ilişkili olarak belediyenin imar düzenlemesi sonucu; müstakil veya hisseli olarak hak sahiplerine dağıtmaya yetkili olduğu ortak kılınmış olduğunu ve Çaturoğlu’nun bu maddeden yararlanarak hisseleri topladığını ve inşaata başlayacağını söylediler. Yapılacak inşaattan sonra kendi evlerinden bile atılmaktan korktuklarını söylediler..

Yıllardır anneleri, babaları, dedelerine ait yerlerin kendilerine ait olduğunu zanneden ve yer bölümü için gittikleri devlet dairesinde olayı öğrendiklerini kaydeden vatandaşlar, “herkesin sonu toprak” diye tepkilerini dile getirdiler.

Çaturoğlu’nun yerleri türlü yollarla olduğundan çok daha ucuza ele geçirdiğini söyleyen mahalleli, iilannddan veya askı süresindeki ihale bildiriminden kendilerinin habersiz bırakıldıklarını söylediler.

Mahalle sakinlerinden Selçuk Alkaya; “Burası 200 senelik hisseli olan yerimiz. Ancak Faruk Çaturoğlu denilen milletvekili arkadaşımız, buraların hisselerini kimilerine çatı için para verip, kimilerine hacca göndermek için para verip ve bu hisseleri toplayıp kendisine malik ettirdi. Topladığı hisselerin yerlerine de inşaat yaptıracakmış. Burada babadan kalma 1200 metrekarelik yeri kendisine malik etti. Bu hisseleri kendisine gerçek değerinin çok altında aldı” ifaadelerini kullandı.

Kardeşleri arasında yerleri bölmek amacıyla devlet dairesine gittiklerinde gerçeği öğrendiklerini kaydeden Aynur Buldum ise konuşmasında “Biz kardeşler olarak yerlerimizi bölecektik. Tapu çıkacak dediler. Devlet dairesine gittiğimizde Faruk Çaturoğlu’nun hisseleri aldığını öğrendik. Faruk Çaturoğlu belediye başkanı olduğu zaman yerleri almış. 10-15 sene önce almış buraları. Biz yeni duyduk. Bize kimse bir şey söylemedi. Askıya aldık dediler ama kimsenin haberi yok” dedi.

Recep Coşkun ise alın teri dökerek para kazandığını söyleyerek; “Biz kırmızı koltuklarda oturup para kazanmıyoruz. Ben 8 saat boyunca vardiyalı olarak çalışıyorum. Gecemi gündüzüme katıp çalışıyorum. Kırmızı koltuğum yok. Mercedes’im yok. Ama kişiliğimden hiçbir zaman ödün vermedim. Sayın Cumhurbaşkanı’ma da sesleniyorum. Resimiz, Cumhurbaşkanımız, Adalet varsa eğer sesimizi duysun bize sahip çıksın. Benim babam aç kaldı açık kaldı. Bu binaları yaptı. Ömer hocam. Çocuklarımızı okuttu. Gelecekleri için çabaladı. Faruk Çaturoğlu rahmetli Ömer hocamızın öğrencisidir. Onun elinde büyüdü. Ama ne yaptı. Faruk Çaturoğlu büyüdü, Milletvekili oldu. Fakat şu an hocasının evini elinden alıyor. Milletvekili yaptık. Bizlere bir şeyler yapsın diye. Ama ne yaptı? Evimizi yerimizi almaya çalıştı. Ablamın oturacak evi yok. Fakat. 60 dönüm arazisi şu an istimlak edildi. Ne yapacak toprağı. Ölmeyecek miyiz? Bir metrekare düşecek.60 dönüm değil. 1 metrekarelik yer. Üzerimize mermer. Kimisi dua eder, kimisi de okur” dedi.

Mahalle halkı Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun topladığı hisseler sonrasında aldığı yerleri basın mensuplarına gösterdi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.