Back To Top
Tozan'dan fındık eleştirisi

Tozan'dan fındık eleştirisi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.3.2018
Tozan'dan fındık eleştirisi
- A +

Geçtiğimiz günlerde TMO’nun depolarında bulunan fındığı satışa çıkardığını ve bu durumun tekel firmaya yarayacağını açıklayan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, TMO’nun son yaptığı açıklama ile konuyu farklı mecralara çektiğini ve Tekel’in ekmeğine yağ sürmekte kararlı olduğunu söyledi.

 TMO KONUYU ANLAMAMAZLIKTAN GELİYOR

TMO’nun açıklamasına bakıldığında satışa çıkardığı fındık için usul ve esaslardan bahsedildiğini vurgulayan Tozan, “Bizim usul ve esaslarla bir sorunumuz yoktur. Biz kısa ve net olarak diyoruz ki TMO fındığı satmasın. Çünkü TMO’nun satışa çıkardığı fındık Tekel yapının eline geçecek ve talep ortamı ortadan kalkacak. Böylece fındık fiyatları yükselmeyecektir.” Dedi.

TMO TEKEL YAPININ TAŞERONU MU?

Tozan, TMO’nun baz alacağı tek paydaşın üretici olduğunun altını çizerken, elindeki fındığın alıcıların tekel firmanın serbest piyasada ki sanayicileri olduğunu söyleyerek, Fındık dolaylı yoldan tekel firmanın eline geçecekse bu durumda TMO tekel firmaya taşeronluk yapmış olmuyor mu?” sorusunu sordu.

ÜRETİCİLERE SESLENİYORUM

Tozan, “ Yıllardır fındık için ortaya koyduğumuz tavır ortadadır. Akp iktidarı ise ısrarla konuya kulak tıkamakta göz yummaktadır. Gelinen noktada TMO’nun kimin yanında olduğu açığa çıkmıştır. Akp iktidarı devam ettikçe fındık üreticilerimizin mağduriyeti bitmeyecektir. Lafta yerli ve milli siyaset anlayışına bürünen Akp milli ürünümüz karşısında üç maymunları oynamaktadır.” Şeklinde açıklamada bulundu.

İDDİAMIN ARDINDAYIM FINDIK 15 TL OLUR

TMO’nun fındık satış kararını acilen durdurması gerektiğini belirten Tozan,  fındık fiyatlarının 3 ay içinde 15 TL’yi göreceğini iddia ederek, “ TMO’nun bu acelesi nedir. Elinde ki fındığı ısrarla satacaksa 15 TL fiyat biçmeli ve alıcılara bu fiyatı dayatmalıdır. Üreten biziz ve bu fındık yalnızca TMO elinde mevcut şuan. Milli duruş budur yerli ve milli politika da budur.” Dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.