Back To Top
MÜTEAHHİT UYUYOR MU?

MÜTEAHHİT UYUYOR MU?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.2.2018
MÜTEAHHİT  UYUYOR MU?
- A +

Akçakoca Belediyesinin girişimleri ve Bakan Özlü'nün desteğiyle başlatılan Ceneviz Kalesi Restorasyon Çalışmaları kış uykusuna yattı

Akçakocalıların 2018 yaz sezonunda bitirilmesini  beklediği Kale projesi inşaat çalışmalarının kış ayının soğuk geçmemesine rağmen yarım bırakılması endişelere yol açıyor. Şubat ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde birinci cemrenin havaya düşmesine rağmen inşaat çalışmalarının hala kış uykusundan uyanamaması dikkatlerden kaçmadı.Kış sezonunda inşaat devam etmediği halde  en azından inşaat çevresinde  bir kaç işçinin barakada bulunduğu görülürken. mevcut durumda kale inşaatının terk edilmiş görüntüsü vatandaşın tepkisini çekiyor.

HALK TURİZM KONUSUNDA KARAMSARLAŞIYOR 

Bir zamanlar Türkiye'nin örnek turizm beldelerinden biri olan Akçakoca'nın son yıllardaki geriye gidişiten kurtulması için ümit bağlanan projelerden biri olan Kale restorasyonunun son derece ağır ilerlemesi fındığın değer kaybetmesiyle darbe alan ilçe ekonomisinin en azından turizm sayesinde ayağa kalkma ihtimalinin giderek zayıflaması turizme bel bağlayan ilçe halkının karamsarlaşmasına neden oluyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.