Back To Top
AKÇAKOCA'YA ÇOK YAKIŞTI...

AKÇAKOCA'YA ÇOK YAKIŞTI...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.2.2018
AKÇAKOCA'YA ÇOK YAKIŞTI...
- A +

Merkez Camii Çevre Düzenleme Projesi Çerçevesinde Yer Alan Atatürk Heykeli Akçakoca'ya Çok Yakıştı

Merkez camii çevre düzenlemesi projesinde sona yaklaşırken Akçakoca’ya bugüne kadar yapılmış en gösterişli Atatürk heykelini dikmek Yemenici’ nin dönemine nasip oldu. Hükümet konağı ile merkez camiinin arasındaki hâkim noktaya yerleştirilen Atatürk heykelinin Ak Partili Belediye dönemine rastlaması da toplumsal mutabakat açısından özellikle altının çizilmesi gereken bir konu. Belediyenin başına geçtiği günden bu yana toplumsal değerler konusunda dengeli bir politika izlemeye özen gösteren Yemenici'ye duyarlı vatandaşlarca  sorulan “Hükümet Konağının Önüne Atatürk Heykeli Ne Zaman Konulacak? “ sorusu da cevaplanmış oluyor.

KURTULUŞ SAVAŞI RÖLYEFİ DE YAPILACAK
 
Atatürk heykelinin konulduğu alandaki siyah granit kaide üzerine yerleştirilecek olan Kurtuluş Savaşında Akçakoca” konulu rölyef de, Akçakoca’nın kurtuluş savaşında üstlendiği kilit rolü vurgulaması açısından oldukça önemli. Kurtuluş savaşının lojistik üslerinden biri olmasına rağmen savaştaki rolü ön plana çok fazla çıkarılamamış olan Akçakoca’nın tarih sahnesinde üstlendiği görevin yeni yapılacak rölyef sayesinde vurgulanması hedefleniyor.

Yorumlar

Yorumlar
Caminin yanına heykel. Tam Türk işi olmuş. Atatürk'ü severim ama heykeli tasvip etmiyorum. Tıpkı Akçakoca bey anıtı gibi. Evet ecdadımızı hatırlatan anıtlar olsun ama heykel değil. Eminim ecdadımızda heykelini istemedi. Ay yıldız ya da siyasi olmayan tarihi tugralar, semboller, sözler üç boyutlu anıt olabilir