Back To Top
AK Parti Gençlik Kollarından Coşkulu Kongre

AK Parti Gençlik Kollarından Coşkulu Kongre

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.1.2018
AK Parti Gençlik Kollarından Coşkulu Kongre
- A +

 AK Parti Düzce İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede daha önce atanan Şükrü Sert, bu kez seçilerek kendi yönetimiyle Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Kongreye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Düzce Milletvekilimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanımız Dursun Ay, İl Başkanımız Hikmet Keskin, Belediye Başkanlarımız, İlçe ve Belde Başkanlarımız, gençlik kolları üyeleri, partililer ve davetliler katıldı.

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak bir önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı ve Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç kürsüye gelerek 3 yıl içinde yaptıkları çalışmaları anlatarak yeni yönetime başarılar diledi. Ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay kürsüde her zaman gençlerin yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını söyledi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak gelen, AK Parti Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir, “Gençlik kolları kongrelerinde yaşımı unuturum. Kendimi sizlerden biri olarak görürüm. Siyaset yapma amaçlarımızdan biri de sizlersiniz. Sizlere emanet etmek için siyaset yapıyoruz. Kendine ana muhalefet diyen partinin kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğunu görürken bir böyle güzel kongreler yapıyoruz. Gençler üzerinde oynanan oyunları gezi olaylarında gördük. AK Parti gençlere umut veren, gençlere örgüt bilinci öğreten ve gençlik kolları teşkilatıyla siyaset okulu gibi çalıştıran bir partidir. Diğer partilerden farkımız budur. Bayrağı devrederiz ama gönül ordusu kurarız” şeklinde konuştu.

“Helallik İstedi”

AK Parti Düzce Milletvekilimız Fevai Arslan ise, “ Gençleri canlı görmek, heyecanlı ve hareketli görmek bizleri memnun ediyor. Gençlerimizle partimizin kuruluşundan bu yana kare kare Düzce’yi gezdim. En başından beri gençlik kolları başkanı olan kardeşlerime teşekkür ediyoruz. Sizinle çalışmak büyük bir zevkti. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

“Keskin, Gençlere Teşekkür Etti”

AK Parti Düzce İl Başkanımız Hikmet Keskin, “Öncelikle böyle bir salonu, mitinglerde, kongrelerde bütün cefasını çekerek süsleyen kardeşlerimiz, bugün de kendi kongrelerini yapıyorlar. Onları tebrik ediyoruz. Bugün gençlerimizin düğün günüdür. Sayın Bakanımız, Düzce Milletvekillerimiz, Gençlik Kolları Başkanımıza kardeşlerine ve bizlere önem verdiler ve kongremize katıldılar. 31 Aralıkta Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla yaptığımız İl Kongremiz gençlerimizin, kadınlarımızın sayesinde çok güzel oldu. Gençlik Kolları kongremiz de çok güzel olacaktır. Fazlı kardeşimiz görevini Şükrü Sert’e bırakıyor. Fazlı kardeşimizle de 2 seçim ve 1 referandum geçirdik. Gençlerimiz özellikle 15 Temmuz sürecinde gençlerimiz bayrağına, vatanına, devletine sahip çıktılar. Gençlerimize güveneceğiz, 2019-2053-2071 hedeflerine gençlerimizle, birbirimize sımsıkı sarılarak yürüyeceğiz. Tüm teşkilat üyelerimizle büyük bir aile olduğumuzu unutmayacağız ve 2019’da da oyumuzu daha da yukarıya çekecektir. Yeni yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyor, hayırlı kongreler diliyorum” diye konuştu.

Kültür merkezinde gerçekleştirilen kongrede konuşan Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş:

“Sayın cumhurbaşkanımız yaklaşık 3 hafta önce 300 yıllık bir hasrete son verdi. 300 yıl sonra ilk defa İslam dünyası bir araya gelip karar verdi. İslam işbirliği teşkilatının aralık ayı sonundaki toplantısında net bir karar çıktı. Kudüs Filistin’in başkentidir dediler ve bütün Dünyaya bu mesajı birlik beraberlik içinde tüm İslam dünyası vermiş oldu ve ardından da özellikle Trump’un o komik kararına o komik yaklaşımına birleşmiş milletler en sert derecede çok ezici bir üstünlükle kardeşim biz bunu kabul edemiyoruz, dedi. İşte bizler bunu içinde yaşadığımız bir tarihin süreci olarak görmüyor olabiliriz. Ama şöyle düşünün 2150 yılında 2250 yılında tarih kitabını okuyan öğrenciler şunu yazacaklar. 2017 yılının aralık ayında Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde İslam işbirliği Teşkilatı Kudüs Filistin’in Başkentidir. Diye karar aldı ve Türk haklıda tüm gücü ile biliyorsunuz o Cuma namazında Tüm Türkiye’de on milyonlarca kişinin katıldığı muhteşem mitingleri gerçekleştirdi” diye konuştu.

“Gençlerden Güç Aldık”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ın konuşmasının ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü kürsüye geçti. Özlü Konuşmasında gençlerden güç alarak başarılı çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

Bakan Özlü; "AK Parti hareketinin başlangıcından bugüne kadar, elde ettiğimiz tüm başarılarda gençlerimizin çok büyük bir payı vardır. 16 yıl boyunca sizlerde güç aldık, sizlerden ilham aldık, bu kutlu yolda sizlerle birlikte yürüdük. 16 yıl önce çıktığımız kutlu yürüyüş, bugün büyük bir akına dönüştü. 16 yıl önce toprağa attığımız tohum, bugün Türkiye’nin üzerinde yükseldiği ulu bir çınar oldu. O çınar; hem sizler gibi çok genç, ama aynı zamanda yine sizler gibi çok kudretli, sağlam bir çınardır. Çünkü o çınarın kökleri milletimizin değerlerinden beslenmektedir. O çınarın dalları ve yaprakları; köklerinden geleceğe doğru yükselmektedir. Yükselirken eğilmiyoruz, bükülmüyoruz, hiçbir dış etkene karşı boyun eğmiyoruz. Bizim bu sağlam duruşumuz; sadece bize değil, tüm dünyaya umut oluyor, heyecan veriyor. Bu yüzden AK Partili olmak; bu gerçeğin bilincinde olmak, bu gerçeğin bize nasıl bir sorumluluk yüklediğini bilerek, çalışmak demektir. Ama sevinerek görüyorum ki; gencinden yaşlısına bu davaya, bu partiye gönül vermiş her bir kardeşimiz; o bilince sahip, o sorumluluk duygusuyla hareket ediyor. Birileri ısrarla “olmaz, onlar beceremez” derken, bizler seçilme yaşını 18’e indirdik” ifadelerinde bulundu.

Bakan Faruk Özlü’nün konuşmasının ardından İl yönetim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.