Back To Top
CHP İL YÖNETİMİ BASINLA BİR ARAYA GELDİLER

CHP İL YÖNETİMİ BASINLA BİR ARAYA GELDİLER

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.1.2018
CHP İL YÖNETİMİ BASINLA BİR ARAYA GELDİLER
- A +

 CHP İl teşkilatının 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte konuşan İl Sekreteri Av. Melih Bakan, özgür basın ve üzerinde baskı olmayan bir yargı erki istediklerini söyledi.

CHP İl teşkilatı 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına yönelik yemek organizasyonu  düzenledi.

Konsopa Otel’de düzenlenen yemeğe CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, İl Yönetim Kurlu üyeleri ve Düzce’de görev yapan basın mensupları katıldı.

10 Ocak’la ilgili olarak açıklamayı CHP Düzce İl Sekreteri Av. Melih Bakan yaptı.

Basın özgürlüğünün  bugünlerde en çok tartışılan ve varlığından en çok endişe duyulan bir konu haline geldiğini belirten Bakan,  basın özgürlüğünün günümüz demokrasisinin olmazsa olmaz temellerinden biri olduğunu vurguladı.

Bakan, “Basın özgürlüğünün önemi ile ilgili tarihte iki çarpıcı örnek olduğunu söyleyen Bakan, ilk örneğin, 1908 yılında Pulitzer adlı Amerikan gazetecinin yazdığı bir haberle ilgili dönemin başkanı Theodore Roosevelt devletin tüm imkanlarıyla gazetenin ve gazetecinin üzerine gitmesi olduğunu anlattı.

Ülkemizde istediklerinin özgür ve üzerinde baskı olmayan bir yargı olduğunu belirten Bakan, Düzce basınının 10 Ocak gününü kutladı.

Bakan , “ Bu kısıtlanmalar ülkemizde yüzlerce gazetecinin tutuklanmasından dahi görülmektedir. Bizim isteğimiz özgür basın ve üzerinde baskı olmayan bir yargı erkidir. Tüm gazetecilerin 10 Ocak gazeteciler gününü ülkemizdeki tüm basının özgür olabileceği Türkiye olması dileğiyle kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.