Back To Top
25 Yılda, 21 Ulaştırma Bakanı Eskiten Akçakoca – Melenağzı Yolunda Verilen Sözler Boş Çıktı

25 Yılda, 21 Ulaştırma Bakanı Eskiten Akçakoca – Melenağzı Yolunda Verilen Sözler Boş Çıktı

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.1.2018
25 Yılda, 21 Ulaştırma Bakanı Eskiten Akçakoca – Melenağzı Yolunda Verilen Sözler Boş Çıktı
- A +

Devletin Sahil Yolu Ayıbı!

 Geçtiğimiz Ağustos ayında,  Akçakoca’ya ziyaret gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme  Bakanı Ahmet Arslan’ın “6 ayda bitecek” diye söz verdiği Akçakoca Melenağzı yolunda santim ilerleme yok.

MUHTARLARIN AÇIKLAMASI DA İŞE YARAMADI

25 yıl boyunca bugüne kadar 21 Ulaştırma Bakanı eskiten, Gazetecilerin yazmaktan vatandaşların sitem etmekten yorulduğu Akçakoca Melenağzı yolu 26’ıncı yılında da bitirilemedi. Görüne o ki böyle giderse biteceği de yok.

Oysa, 2 Ağustos 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte yılan hikayesine dönen  Akçakoca - Melenağzı sahil yolunda yaptıkları  incelemenin ardından kameraların karşısına geçen Bakan Arslan, yolu 2017 yıl sonuna kadar tamamlanarak ulaşıma açılacağı talimatı vermişti.

BU SENE SONUNDA TAMAMINI BİTİRMİŞ OLACAĞIZ

Akçakoca Sahil Yolu incelemesinin ardından Bakan Özlü ile birlikte kameraların karşında açıklamalarda bulunan Bakan Arslan; “ 16 kilometrelik Melenağzı Akçakoca yolunun 34 milyon proje bedeli var. Bu sene sonunda onu bir şekilde bitirmiş olacağız, bu önemlidir. . Akçakoca’da özellikle Karadeniz sahil yolunun tamamlayıcısı olan yol ki, bu Rize’den başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Avrupa’ya kadar gidecek olan Karadeniz Sahil Yolu’nun parçası; projelerini hazırlıyoruz, bitmek üzere. Biter bitmez yatırım programı ile ilişkilendireceğiz. Yaklaşık 6 kilometrelik Akçakoca-Melenağzı  yolu projesinin 3 kilometresini bitirdik, kalan 3 kilometreyi heyelanlı kısım da dahil ihalesine başladık. Sürecini tamamladık bu sene sonunda tamamını bitirmiş olacağız.“ demişti.

BU AYIP HEPİNİZE YETER

Projesi yapılarak istimlak işlemleri başlatılan ve İlk kazmanın vurulduğu 1993 yılından bugüne tam 26 yıl geçmesine rağmen, bir türlü tamamlanamayan Akçakoca Melenağzı yolu için tepki veren bölge insanı, eski yolun trafik yükünü kaldırmadığını söyleyerek Akçakoca’nın pasif kalan yerel siyasetçilerini eleştirdiler. Vatandaşlar, AK Partili siyasetçilere, bu ayıp hepinize yeter siteminde bulundular

Yorumlar

Yorumlar
SEDAT KALFA 12.1.2018 - 10:58:09
Akçakocalı rumuzuyla eleştiri yapan arkadaşa tamamen katılıyorum . BU YOL BİTMEZ.
Hazinede para kaldı mi ki yolu bitirecekler.....Paralar hep saraya...ama benim vatandaşım "İstanbul'a köprü yaptı" diyerek oy vermeye devam ediyor.
Boşuna uğraşıyorsunuz Düzceli ler yolun bitmesini istemiyorlar başta milletvekilleri olarak Türkiye nin her tarafında yollar tüneller bitiyor Akçakoca Ereğli arası yolu ve 11 adet tünel bitiyor karasu melenağzına kadar duble yol bitiyor ne hikmetse Akçakoca Melenağzı 14 km yol bitmiyor Akçakoca nın ya Sakarya ya veya Zonguldak'a bağlanması lazım Akçakoca da bu bağlanma ile ilgili referandum yapılmalıdır Düzce ve Düzce milletvekillerinden hayır yok