Back To Top
TAŞERON İŞÇİLER KAYGILI

TAŞERON İŞÇİLER KAYGILI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.1.2018
 TAŞERON İŞÇİLER KAYGILI
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taşeron işçilerin kadroya geçmesi konusunda verdiği söze istinaden 25 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan son KHK ‘ya göre taşeron işçilerin 90 gün içinde kadroya geçmesi bekleniyor.

Mevzuata göre kamu işçilerinin kadroya geçme aşamasında sınav yapılması işçileri kaygılandırıyor. Taşeron işçiler kendilerini nasıl bir sınavın beklediğini bilmediklerini için oldukça kaygılılar. Sınavın neye göre yapılacağını bilmeyen işçiler; “Bize çalışmamız için herhangi bir konu verilmedi, biz çöp toplayan, kanalizasyon kazan insanlarız aramızda adını yazmakta zorlananlar bile var. Hangi soruların sorulacağını bilemiyoruz.

Öte yandan bazı fırsatçıların ortalıkta sınav sorularını içeren bazı kitaplar sattıkları konuşuluyor. Onlar da sınav konusundaki belirsizlikten faydalanıyor. Bakanlık dahi sınav hakkında açıklama yapmıyor. Soruları kim hazırlayacak? Eşit koşullarda mı yarışacağız? Bu konular henüz net değil. Bizim için nasıl bir sınavın öngörüleceğini bilmediğimizden dolayı çok kaygılıyız.” Diyerek sınav kanosunda taşıdıkları kaygıyı dile getirdiler.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.