Back To Top
Yemenici'den 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Yemenici'den 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.1.2018
Yemenici'den 10 Ocak  Gazeteciler Günü Mesajı
- A +

 Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili mesajında şu sözlere yer verdi “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır.10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün hep birlikte 53.yılını kutlamaktayız.

Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ilimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar.

Her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın; Kurumum ve şahsım adına sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” diye ifade etti.

Yorumlar

Yorumlar
vatandaş 10.1.2018 - 14:00:06
Belediye bi kamu kuruluşu bu yerleri yönetenler çeşitli kutlamalara iştirak edebilirler ama bakıyorsunuz soyal medyada iş adamı vs adı altında birsürü medyatikler kutlama yapıyorlar basında paylaşıyor ne kadar hevesliler be sürekli kendi adından bahsettirmeye bu kadar merakları varsa siyasete girsinler yada gazeteciler yazacak bişey bulamıyorlar benim aklıma acaba bu kişiler kendilerini gündemde tutmak için para mı veriyorlar