Back To Top
ÇAKIRHAN 'DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ÇAKIRHAN 'DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.1.2018
ÇAKIRHAN 'DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
- A +

ÇAKIRHAN : GAZETECİLİK SOSYO KÜLTÜREL DEĞERİ OLAN MESLEK DALIDIR

SKY TOWER DELUXE OTEL 'in işletmecisi olan Çakırhan Turizm Otelcilik ve Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Umut Çakırhan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Çakırhan tarafından yaplan basın açıklaması şöyle:

"Halkın haber alma özgürlüğünün en yüksek seviyede sağlanabilmesi amacıyla basın emekçilerinin sosyal haklarını hukuki güvenceye kavuşturan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinin 57. Yıl dönümünde; Akçakoca’mızda görev yapan yerel ve ulusal basınımızın değerli temsilcilerinin “Çalışan Gazeteciler Günü” nü yürekten kutlarım.

Demokratik ülkeler için özgür basının hayati işlevi tartışılmaz. Gecesini gündüzüne katarak halka doğru haberi ulaştırmaktan başka gayesi olmayan gazetecilerimizin, maddi – manevi zorluklar altında çalışmalarına rağmen görev bilincinden taviz vermeden mesleklerini en güzel şekilde yerine getirmeleri, gazetecilik mesleğinin toplum içindeki yerini belirlemek açısından herkesçe görülmelidir. Bu bağlamda, gazetecilik sadece ekonomik bir faaliyet alanı değil, her toplum için sosyo kültürel değeri olan meslek dalıdır. Bir toplumda doğru ile yanlışı ayırt edebilmek için ihtiyaç duyacağımız mekanizmaların başında Özgür Basın gelmektedir. Dünya tarihine baktığımızda toplumlara ışık tutan fikir adamlarının önemli bir bölümünün basın emekçilerinin arasından yetiştiğini görmekteyiz. Ülkemizdeki durum da farklı değildir. Türk siyasi tarihi içinde basınımızın rolü yadsınamaz.Düşünceleri ve haberleriyle geniş kitlelere ışık tutan,  bir haberi okuru ile buluşturabilmek adına gerekirse canını ortaya koyan basınımızın güzide üyelerine icra ettikleri görevde başarı ve kolaylıklar dilerim. "

Akçakoca TV ailesi olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe gösterdiği duyarlılıktan ötürü  Sayın Umut Çakırhan 'a teşekkür ederiz.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.