Back To Top
Ümran Boru Baştemsilcisi Kadir Erkek’ten Açıklama!

Ümran Boru Baştemsilcisi Kadir Erkek’ten Açıklama!

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.1.2018
 Ümran Boru Baştemsilcisi Kadir Erkek’ten Açıklama!
- A +

Arka arkaya yaptığımız Ümran Boru’dan atılan işçi haberleri  sonrası, Ümran Boru fabrikasında yetkili olan Türk Metal Sendikası Bolu Şubesine bağlı işyeri baştemsilcisi Kadir Erkek açıklama yaptı.

Akçakoca TV’ye açıklama yapan Kader Erkek, işten çıkarıldığı iddia eden 150 rakamının şu an itibarı ile doğru olmadığını, sendika üyesi olup ancak özel sözleşme ile  işe işbaşı yapan personelden 2 posta halinde 58 işçinin işten çıkarıldığını söyledi.

Sendika olarak, Ümran Boru yönetimi tarafından işten çıkartılan işçilerle ilgili elleri kolları bağlı olduğunu söyleyen Erkek, iş akdi fesih edilen  işçilerin özel sözleşme ile işe alındıklarını fabrika yönetimi tarafından günü geldiğinde tasarruf tedbirleri adı altında işten çıkarıldıklarını söyledi.

Fabrika yönetiminin tasarruf tedbirleri adı altında yeni çıkışlar yapıp yapmayacağı konusunda  sendika olarak bir bilgilerinin olmadığını söyleyen Erkek,   iş barışının bozulmaması için böylesine hassas dönemlerde daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

Akçakoca TV’de yer alan “ Sendika İşveren el ele” haberinin, Türk Metal Sendikası Ümran Boru Baştemsilcisi olarak kendisini yaraladığını söyleyen Kadir Erkek, 2 yıldır fabrikada baştemsilcilik yaptığını ve çalışanın haklarını savunmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu kadar yalan söylenmez arkadaş . Sizden ricam var kadro alımlarında işçileri hangi vasıflara dayanarak seçmişler bi sorarmısımız operötör olan sözleşmeleri işten çıkartırken daha hiç bir vasfı olmayan askerligini yapmamış kişileri kadroya nasıl aldılar neye dayanarak torpilimi saglamdı biri açıklasın lütfen