Back To Top
Ümran Boru’da İşçi Kıyımı Devam Edecek Mi?

Ümran Boru’da İşçi Kıyımı Devam Edecek Mi?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.1.2018
 Ümran Boru’da İşçi Kıyımı Devam Edecek Mi?
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstihdam Sizden, Sigorta ve Vergi Bizden” kampanyasına karşın, Ümran Boru’da çalışan 150 işçi kış günü sokağa atıldı.

5 Ocak 2017 Cuma günü itibarı ile işten çıkarılan işçilerle ilgili ne fabrika yönetiminden ne de fabrikada örgütlü olan Türk Metal sendikası yöneticilerinden hiçbir resmi olarak hiçbir açıklama yapılmazken, işten çıkarılmaların devam edeceği dedikodusunun, fabrikada çalışan işçiler arasında huzursuzluğa neden olduğu ileri sürüldü.

Sabah saatlerinde 150 işçinin işten çıkarlığı bilgisi üzerine,  sayıyı teyit etmek için ulaşmaya çalıştığımız fabrika yetkilileri ile sendika yetkilileri resmi açıklama yapmaktan kaçınırlarken, işten çıkarmaların 150 olmadığını sayının daha düşük olduğunu, bir rivayete göre 40, bir rivayete göre 58 olduğunu  söylemekle yetindiler.

 Gazetemize açıklama yapan ve isminin yazılmasını  istemeyen Ümran çalışanları ise, sendikanın işçileri yalnız bırakarak çalışanlarına sahip çıkmadığını söylediler. Aynı çalışanlar, Ümran Boru’nun yeni siparişler   alamadığı için 150 işçiyi çıkardığını  ifade ettiler.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.