Back To Top
AKÇAKOCA’YA BİTKİSEL TEDAVİ MERKEZİ AÇILIYOR

AKÇAKOCA’YA BİTKİSEL TEDAVİ MERKEZİ AÇILIYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.1.2018
AKÇAKOCA’YA BİTKİSEL TEDAVİ MERKEZİ AÇILIYOR
- A +

Akçakoca’nın ileri gelenlerinden Şakir Yardımcı tarafından Akçakoca Belediyesine bağışlanan, tarihi Yukarı Mahalle evi Akçakoca Belediyesince yenileme ve işletmesi yapılmak üzere Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne tahsis edildi.

Sözleşmeyi imzalamak üzere ilçemize gelen Rektör Nigar Demircan Çakar  tarihi Yukarı Mahalle evlerinden birini restore ederek bilimsel amaçla kullanmaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek, binayı Bitkisel Tedavi Merkezi olarak kullanacaklarını söyledi.

Merkezin sağlık turizmi anlamında Akçakoca’ya ekonomik bir değer kazandıracağını söyleyen rektör Çakar; “ Açılacak olan Bitkisel Tedavi Merkezinin bilimsel ihtisaslaşma çalışmalarının yanı sıra Aromaterapi ve Fitoterapi konusunda bilimsel çalışmaları yapmakla birlikte aynı alanda kurslar açılarak bölgesel kalkınmaya da olumlu destek sağlayacağını ifade ederek Akçakoca’ya hayırlı olmasını diledi.

 Bir çok alanda ilke imza attık

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz günden beri özellikle tarihi merkezlerimiz, doğal sit, ekolojik sit, kentsel sit alanlarımızın restorasyonlarını yapma, sokak sağlıklaştırma dediğimiz cephe çalışmaları gibi bir çok ilki Akçakoca’da gerçekleştirdik.

Bugünde bu imzaladığımız protokolle çok değerli büyüğümüz Şakir Yardımcı’nın belediyemize belli şartlar öne sürerek bağışladığı binayı, bir protokolle üniversitemize devrediyoruz. Üniversitemiz biliyorsunuz çevre ve sağlık alanında desteklenen 5 üniversite biri   ilan edildi.  Bu alanda Akçakoca, yapılacak çalışmaların  merkez üssü olacak. Değerli büyüğümüz Şakir abimize yardımlarından ötürü teşekkür ediyorum “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.