Back To Top
YENİ HASTANE YERİ İÇİN, YEMENİCİ YETKİYİ ALDI

YENİ HASTANE YERİ İÇİN, YEMENİCİ YETKİYİ ALDI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.1.2018
YENİ HASTANE YERİ İÇİN, YEMENİCİ YETKİYİ ALDI
- A +

BELEDİYE MECLİSİ HASTANE İÇİN YEMENİCİ'YE 3.000.000 TL BORÇLANMA YETKİSİ VERDİ

Perşeme günü akşam  yapılan Belediye Meclisi Ocak ayı 2'inci oturum toplantısında yeni Devlet Hastanesi için Başkan Yemenici ’ye 3.000.000 TL ‘lik borçlanma yetkisi oy çokluğu ile verildi.  Belediye kredi bulduğu takdirde bu parayı Ketmenli sapağı civarında yapılacak yeni hastane arsasının kamulaştırma gideri olarak kullanacak.

ÇAKMAK'TAN UYARI...

Toplantıda söz alan CHP’li Turgay Çakmak, hastanenin yapılması için kamulaştırma giderinin belediye tarafından ödenmesinin mali riskler yaratabileceğini, kamulaştırmanın Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmasının daha doğru olacağı konusunda görüş belirtti.

MHP'Lİ YILMAZ'DAN MALİ KRİZ UYARISI

Toplantıda MHP adına söz alan Yüksel Yılmaz ise; Hastane için kredi kullanmanın belediyeyi ileride sıkıntıya sokabileceğini, mevcut hastane arazisine yeni hastanenin yapılmasının doğru olacağını ifade etti. Son olarak söz alan Hasan Ali Yanmaz; Yeni hastanenin kapasitesi ve donanımı hakkında kendilerine tam olarak bilgi verilmediğini, hastanenin nasıl bir donanıma sahip olacağı ve Akçakoca ’lıların Düzce’ye gitmekten kurtulup kurtulamayacağı hakkında açıklama yapılmasını talep etti.

YEMENİCİ: ARSA BİZDEN, İNŞAAT BAKANIKTAN

Başkan Yemenici sorulara cevaben yaptığı açıklamada özetle; Sağlık Bakanlığının arazi kamulaştırmasıyla ilgili çalışması olmadığını kendilerine arsa gösterildiği takdirde tüm inşaat masrafının Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını, bu konuda belediyenin elinde bulunan arazilerin hastane için elverişli olmaması nedeniyle ilgili araziyi kamulaştırarak hastane için yer tahsisi yapmak zorunda olduklarını, yeni hastane yapıldıktan sonra mevcut hastanenin arazisiyle birlikte takas yoluyla belediyeye tahsis edileceğini böylece belediyenin bu işten zarar etmeyeceğini,söyledi.

YENİ HASTANE ŞEHRİN TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTACAK

Yeni hastanenin çevre yoluna yakın yapılmasının şehrin trafik yükünü azaltacağını, yapılması planlanan hastanenin 50+25 yatak kapasiteli olduğunu, Akçakoca ‘nın nüfus artışına göre planlandığını,  hastalar için yeterli hizmet verebilecek, fiziki olarak da sağlam ve yeterli olacağını belirttikten sonra, hali hazırdaki hastanenin altyapı sorunları bulunduğunu inşaat kalitesi olarak daha fazla hizmet veremeyeceğini bu nedenle mutlaka yeni bir hastane yapılması gerektiğini mevcut yere yakın bir yerde sağlık ocağı yapılmasının planlandığını böylece hastaneye yakın çevrede oturanların küçük şikayetleri için uzağa gitmek zorunda kalmayacaklarını sözlerine ekledi. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.