Back To Top
İADE-İ İTİBAR KHK’SI GELİYOR

İADE-İ İTİBAR KHK’SI GELİYOR

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.1.2018
 İADE-İ İTİBAR KHK’SI GELİYOR
- A +

Düzce eski KOM şube müdürü Serhat Cora, Akçakoca eski Turizm Otelcilik Müdürü Doç dr Zafer Akbaş ile, Akçakoca Yeniköylü nakliyatçı Muhammet Ali Akyıldız’ın da olduğu Mor Beyin Mağdurları için itibarlarının iade edilmesi için KHK hazırlanıyor…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile harekete geçen yetkililer, FETÖ’nün ‘Mor Beyin’ adlı şirketi tarafından geliştirilen programları kullanıp iradesi dışında ByLock’a girdiği tespit edilenler için yeni KHK yayımlanması talimatı verdi. Çıkarılacak KHK’da,  Kamudan ihraç edilenler mesleklerine dönecek. Bu kişilere birikmiş maaşları ile diğer ödenekleri de verilecek.

Ulusal basında yer alan haberlerde,Erdoğan başkanlığında yapılan 2017 yılının son AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, KHK’lara ilişkin muhalefet ve toplumdan gelen eleştiriler başta olmak üzere birçok konu tartışıldı. Erdoğan, toplantıda “Mor Beyin” uygulamasıyla telefonlarına kendi istekleri dışında ByLock yüklendiği için tutuklananlar ya da kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerle ilgili yeni bir KHK yayımlanacağını söyledi. Erdoğan, bu KHK ile Mor Beyin mağduru olduğu tespit edilen tutukluların tahliye edileceğini ve kamudaki görevlerine iade edileceğini vurguladı.

TAHLİYE EDİLECEKLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca KHK çıkarılacak konuların da sınırlı olacağını belirterek, “Bundan sonra çıkacak KHK’lar güvenlik ve terörle mücadeleye ilişkin düzenlemeler ve göreve iadelerle ilgili olacak. Diğer düzenlemeler Meclis gündemine gelecek” diye konuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada yaklaşık 1400 GSM numarasının, başka siteler üzerinden ByLock’a yönlendirildiğinin ortaya çıktığı belirtilmiş ve bu durumdaki 1000 tutuklunun tahliye edileceği duyurulmuştu.

Düzce’de 38 mağdur var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, 11 bin 480 GSM numarasının kullanıcıların iradeleri dışında 'ByLock' IP'lerine yönlendirilmiş olduğunun tespit edildiğini duyurmuştu. FETÖ’nün ‘Mor Beyin’ adlı şirketi tarafından geliştirilen programları kullanıp iradesi dışında ByLock’a girdiği tespit edilenler için yeni KHK yayımlanacak. Kamudan ihraç edilenler mesleklerine dönecek. Bu kişilere birikmiş maaşları ile diğer ödenekleri de verilecek. Açıklanan listede Düzce’de mağduriyet yaşayan 38 kamu görevlisinin olduğu bildiridl.

Yorumlar

Yorumlar
hüseyin cumur 5.1.2018 - 08:30:33
ulan, suçsuzun hakkını iade etmese, yine zırlarsınız...etse yine zırlarsınız....seçim yaklaşıyormuş!!!!yoruma bak...cem efendi, fetö sevgin depreşti anlaşılan...
Arkadaş sen şuna seçimler yaklaşıyor desene