Back To Top
500.000 TL. Hibe Desteği Verilecek

500.000 TL. Hibe Desteği Verilecek

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.1.2018
500.000 TL. Hibe Desteği Verilecek
- A +

 Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticilerimiz tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen Tebliğ 07 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun KABAOĞLU; “Tarla içi damla, Tarla içi yağmurlama, Tarla içi mikro yağmurlama, Tarla içi yüzey altı damla sulama, Lineer veya Center Pivot sulama, Tamburlu sulama ve Güneş enerjili sulama sistemleri” kurulması yatırımları desteklendiğini söyledi.

KABAOĞLU; “ % 50 hibe desteği ödemesinden çiftçilerin ve tüzel kişiliklerin yararlanabileceğini belirtilerek, hibe üst limiti 500.000 TL. olarak belirlenmiş olup, hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcılar uygulama rehberinde belirtilen başvuru belgeleri ile birlikte en geç 01 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları gerektiğini '' ifade etti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.