Back To Top
Yeni KHK'da Mor Beyin Bombası!

Yeni KHK'da Mor Beyin Bombası!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.12.2017
Yeni KHK'da Mor Beyin Bombası!
- A +

ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içeren yeni bir KHK'nın yayımlanacağı açıklandı.

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, 11 bin 480 GSM numarasının kullanıcıların iradeleri dışında 'ByLock' IP'lerine yönlendirilmiş olduğunun tespit edildiğini duyurmuştu. Mağdur olanların temize çıkarılması için harekete geçildi.

 Yeni yayımlanacak KHK ile ByLock tuzağına düştükleri için ihraç edilenler, işlerine iade edilecekler. Bu konuya ilişkin KHK'nın yürürlüğe girmesinin ardından başvurular alınacak ve mesleklerine geri dönüşleri sağlanacak. Bu KHK sadece ByLock tuzağına düşen kişileri kapsayacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı açıklamada 11 bin 480 GSM kullanıcısının ByLock IP'lerine yönlendirildikleri ortaya çıkmıştı. Yani bu kişiler telefonlarına ByLock yüklemedikleri halde, ByLock yüklemiş gibi görünmüştü. Bunun sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yaklaşık bin kişinin tahliye edilebileceği ifade edilmişti. Bununla ilgili yazının ilgili başsavcılıklara gönderildiği belirtilmişti.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ'NDEN AÇIKLAMA

AKP Sözcüsü Ünal, tek delil olarak ByLock gösterilerek ihraç edilenlerin yeni bir KHK ile göreve iade edileceğine ilişkin açıklama yaptı. Mahir Ünal, ByLock KHK'sıyla ilgili yaptığı açıklamada, mağduriyeti önlemeye yönelik bir düzenleme olduğunu ve ilgili bakanlığın açıklama yapacağını söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.