Back To Top
Okul içine mağaza açtı...Eğitim yuvası mı, ticarethane mi?

Okul içine mağaza açtı...Eğitim yuvası mı, ticarethane mi?

 - 15 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.12.2017
Okul içine mağaza açtı...Eğitim yuvası mı, ticarethane mi?
- A +

Akçakoca Ortaokulu müdürü Aykan Gülbahar’ın talimatıyla okul içinde öğrencilere aldırılan eşofman takımları, tişörtler maliyetinin üstünde bir fiyatla 75 liradan öğrencilere satıldığı iddia edildi.

Serbest piyasadaki emsallerinin üstünde bir fiyatla öğrencilere satılan eşofmanları almak zorunda bırakılan aileler duruma tepki gösterirken, Okul müdürü Gülbahar’ın, Okulu ticarethaneye çeviren bir mantıkla hareket ettiği ve okul aile birliğinin durumdan haberdar olmadığı iddiasına yer verildi.

Öğrencilere yapılan satışlar için her hangi bir makbuz ya da fatura ibra edilmezken, milli eğitim müdürlüğünün durumdan haberdar edilmediği ve soruşturma açtığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar

Yorumlar
Sayın Hatice Çakmak, 1. Öncelikle benim kullanıcı adımı kullanarak bana seslenmiş olmuyorsunuz.Taklit etmeyin,orjinal olun; ) 2. Klavye ve internet kullanmayı bilmiyorsanız bir kursa katılın ;) 3. Anlaşılan bu okulda sizin çocuğunuz okumuyor, olayların iç yüzünden haberiniz yok. Çocuğum etkilenmesin diye adımı vermiyorum.Rahatsızmi oldunuz?? 4.Merak ettim siz neyi araştırdiniz pardon?? Dedektif olmaya haçet yok, ortada kanıtlar var. Parasini ödediğim ve satilirken makbuz verilmeyen adi mallar elimde. Gelin göstereyim. . 5.Ha buarada Thomas amcaya gerek yok, bizim kendi atalarımız demiş ki ; Ağzı olan konuşuyor; ) buyrun konuşun. . benin vaktim değerli. Sanırım sizde çok. .Daha cevap veren olmaz..çalın söyleyin şimdi ; )
Ne oldugunu anlamadan bu sekilde yargisiz infaz yapmak ne kadar dogru acaba ? Keske esofmanlari normal bi dükkan satsaydi ve oradan iki kati fiyata alsaydiniz o zaman cok farklı olurdu eminim :) Buradan isim vermeden atip tutmak ne güzel .Okul yönetiminin elinden gelen destegi öğrencilere verdiginin eminim bir cok kisi farkinda ,kötü niyetli şahislar dışında tabi .Diger okullarin öğrencilerden ne kadar yuksek meblalarda ucretler istedigini görüyoruz . Burda sadece yorum yapmak icin yorum yapiyor ve konuşuyorsunuz .Daha dogrusu egolariniz konuşuyor maskelerinizin altindan .Yazilan her habere sazan gibi atlayip gercekligini arastirmadan salliyorsunuz ama komik oluyorsunuz .Herseyi bildiğinizi saniyorsunuz cok komik.Ne demis Thomas Fuller "Cahillik üç türlüdür; 1.Hic bir sey bilmemek. 2.Gerekeni bilmemek. 3.Bir sürü gereksiz şeyi bilmek."Aynen böylesiniz.İki yüzlüler.
javs 8.12.2017 - 16:08:35
müdürün branşını çok merak ediyorum sanırım ticaret alanında uzman olmaz gerekli devlet kurumları gerekli ilçe kurumları öğrencilerimize gerekli ihtiyaçlarını bedelsiz karşılıyorlar diye biliyorum eğitim olan yerde ticaret olmaz müdürlük makamı buna yakışmaz bu tarz işlerin içinde olmaz anılmasıda hoş değildir bence kanunlar bir müdürün yapması gerekenleri söylemektedir tişört satmak eşortman satmak gibi bir kanun olduğunu sanmıyorum devlet okuludur özel okul değildir orası
Ayrıca okul aile birliğinin tasarrufu yok bu konu hakkinda.Onlar zaten ellerinden gelen çabayı yeterince göstermeye çalışıyorlar. Mudur beyin böyle bir tezgah kurup para araması mide bulandırıcı...Bakalım şimdi hangi eksiğini giderecek- 'okulun!'. Başka yöntemleri olduğunu da duyduk,hayırlısı ,onun da kokusu çıkar yakında nasılsa. Haklıysa versin hesabını, değilse bi zahmet boşaltsın sıcak koltuğunu. hadi bakalım. .. halk açıklama bekler büyüklerden. Saygılar.
Bir veli olarak bu gidişata bir dur denmeliydi çoktan! Kalitesiz giysileri mi hak ediyor bizim yavrularımız, üstelik mecburuz ordan almaya.Hem pahalıya alıcam hem yavrum ter içinde kalacak.Yazıklar olsun!!! Ayrıca okul yararına gitmiyor yazikki paramız. Okula girince hemen sağdaki mudur portrelerine harcanan paraya bakın derim!! O da yetmezse mudur beyin odasinda bulunan 'makam odasi mobilyalarina' bakin ! Okulda wc kagidi yok,fotokopi kağıdı yok ama ne hikmetse mudur portleri boy boy,koltugu masası gıcır..yazık yazık.. önce bu vatanın evladına sahip çıkın,çok sevdiğiniz koltuğunuza değil! !
KAMİL 8.12.2017 - 13:13:54
nerde eski müdürler mesleği bıraksın bi konfeksiyon açsın eğitim şart :))
YOK ARTIK 8.12.2017 - 13:05:43
VAY MÜDÜR VAY BEN HİÇ BİR OKULDA MÜDÜRÜN BU TARZ İŞLERLE UĞRAŞTIĞINI GÖRMEDİM MÜDÜRÜN İŞİ TİŞÖRT FELAN SATMAKMI ANLAMIŞ DEĞİLİM OKULA ÖĞRENCİLERE İHTİYAÇ LARI OLAN ŞEYLER VARSA BUNU YETKİLİ DEVLET KURUMLARI ZATEN YAPAR YAPMAKTADIR
Mudur okulda ticaret yapamaz .devlet sana zaten maas oduyor. Bu formalar naylon pazarda 25 tl ye alirsin.. arkadaslarim soyluyor cocuklara aldirilan formalar ve toplanan kaynak paralarindan sikayet var. Okuldaki velisi olan arkadaslarim durumdan cok sikayetciler. Para kazanmak istiyorsan ticaret yapcan mudur. Ilce milli egitim napiyor merak ediyorum bu durumlar karsinda..
Hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmaz. Resim bulmakta haberciler yorulmaz. Okul Aile Birliğinin tasarrufundaki bir konuyu müdüre bağlamak ne kadar doğru.
ZATEN TİCARET YAPIYOR OLSAYDI, NE O FOTOĞRAFLARI ÇEKEBİLİRDİNİZ NEDE HABER YAPABİLİRDİNİZ. MALİYETİNDEN FAZLA SATILIYORSA, OKUL İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİNDİR.
Hasan 7.12.2017 - 17:23:30
Zamanında bende o okulda okudum her hafta zarf verirlerdi yok kömür alınacak yok tuğla alınacak yok şu alınacak bu alınacak diye para topladılar... sömürdüler 3 yıl içinde 3 defa eşofman sattılar dandik malları piyasanın üstünde bizlere yazık.
Mehmet 7.12.2017 - 17:23:30
Hala değişen ne var bi cocuk penyesi 35tl bide kalitesi olsa neyse diycem
emtiaları ederinden fazlaya satıyorsa bile cebine atacağını düşünmüyorum yine okula harcayacaktır. Okulların bir çok ihtiyacı var ve devletten kısıtlı yardım alabiliyorlar. ederinden fazlaya satıp artanı cebine atıyorsa o zaman hayırlı işler müdürüm başlığını atmak lazım. önce bir dinleseydiniz