Back To Top
CHP’de kongreye doğru kulisler hareketli…

CHP’de kongreye doğru kulisler hareketli…

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.12.2017
 CHP’de kongreye doğru kulisler hareketli…
- A +

CHP Akçakoca İlçe kongresine günler kala kulislerde hareketlenme var. Kongreye üç adayla girecek olan CHP ilçe teşkilatında delegeleri ikna çabaları hızlandı.

Adaylardan Ömer Başar’ın önceki haftalarda köy delegelerine yönelik yaptığı çalışmalar iki haftadır mahalle delegelerine uzandı. Özellikle Ayazlı ve Yalı Mahallelerinde fire verdiği konuşulan Ömer Başar ‘ın en güvendiği yer Osmaniye Mahallesi.

Öte yandan Yukarı Mahalledeki oyların önemli bir bölümünün Zekeriya Yanmaz’a gideceğine kesin gözüyle bakılıyor. Halen ilçe başkanlığı görevini sürdürmekle beraber yeniden adaylığını koyan Turan Güler ‘e yakın çevreler,  Ömer Başar’ın delege seçimlerinde avantaj sağlamasına rağmen kongreden yenik ayrılacağını iddia ediyor.

Adını vermek istemeyen bir partili, Turan Güler ‘in 25 oy farkla yeniden ilçe başkanı seçileceğini söylerken, Ömer Başar’ın en büyük şansızlığının birlikte hareket ettiği ekibi olduğunu belirtti. Birlikte yola çıktıkları isimler nedeniyle Ömer Başar’ın seçilemeyeceğini iddia eden bir başka CHP ‘li ise; Ömer Başar ‘ın listesinin CHP ilçe teşkilatında kazanma şansının olmadığını öne sürdü.

KONGREYE AĞIR TOPLAR KATILIYOR

Cumartesi günü toplanacak CHP Akçakoca ilçe kongresine, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Sakarya Milletvekili ve Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Engin Özkoç ile Ankara eski milletvekili Gökhan Günaydın katılacağı açıklandı.

Yorumlar

Yorumlar
çuhalı lı 5.12.2017 - 10:21:30
eren erdem İRANA gitsin malum iran ın yanında savaşacağını söylemişti