Back To Top
Belediye Başkanlığından ve Ak Parti'den gözü yaşlı istifa etti

Belediye Başkanlığından ve Ak Parti'den gözü yaşlı istifa etti

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.12.2017
Belediye Başkanlığından ve Ak Parti'den gözü yaşlı  istifa etti
- A +

 Ak Parti Gerel Merkezi'nin istifasını istediği Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Vedat Öztürk, belediye önünde yaptığı açıklamada, partisinden ve belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İŞTE O AÇIKLAMA...

Sevgili Hemşehrilerim...

2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda Gökçebey halkımızın büyük desteği ile bu kutsal göreve seçildim. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar ilçemizde yapılamayanları yapmak ve bunları halkımızın hizmetine sunmak için ve seçim bildirgemizde vaat ettiğimiz projelerimizi 44 ay gibi kısa bir zaman zarfında çoğunluğunu tamamlamış belli bir kısmının da çalışmaları devam etmektedir.

Biz bu göreve gelirken makam, mevki ve koltuk sevdalısı olmadık. Halkımıza hizmet sevdalısı olduk. Gökçebeyimizin gelişmesini istemeyen şer odakları tarafından seçildiğim günden bu güne kadar kumpas, karalama kampanyaları ve yaptığımız yatırımları değersiz gösterme çabaları karşısında mücadele etmekten çok yoruldum ama yılmadım. Yaptığımız bütün hizmetler ve vatandaşlarımızın manevi destekleri beni hep ayakta tutmuştur.

Şimdilik aranızdan geçici bir süre için ayrılıyorum. Bu sevda daha bitmedi. Benden sonra göreve devam edecek yol arkadaşlarıma destek olmaya devam edeceğim. Çünkü burada mesele Vedat Öztürk meselesi değil, Gökçebey meselesidir.

Şükür Allah’ıma yolsuzluğumuz yok, usulsüzlüğümüz yok, FETÖ bağlantımız yok, başarısızlığımız ve çalışmamazlığımız hiç yok. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabım da yok. Buna rağmen AK Parti ailesi içinde siyaset yapma imkanımın kalmadığını üzülerek görüyorum.

Bu günden itibaren AK Parti Belediye Başkanlığımdan ve AK Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Kendimle ilgili herhangi bir korkum yok. Tek üzüntüm, başlamış ve yapımına devam ettiğimiz projelerimizin sekteye uğrama ihtimali ve halkımızın bundan zarar görecek olmasıdır..

 Gökçebey Belediye Başkanlığı görevinden ve Ak Parti'den istifa eden Vedat Öztürk basın toplantısının ardından gözyaşlarına boğuldu.

Vedat Öztürk, Ak Parti'ye meydan okudu:

"Biz yine buralardayız. Ancak bir ayrılık oluştu. Bu ayrılık 6 sene mi sürer, 7 sene mi sürer yoksa 1 buçuk sene mi sürer buna siz karar vereceksiniz. Halkın gücü üstünde kimsenin gücü yoktur, halkın gücünden başka hiç kimsenin gücünü tanımam. Bu şekilde gitmemem gerekiyordu, beni buraya siz getirdiniz

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.