Back To Top
Bahçeli; 2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız

Bahçeli; 2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.11.2017
 Bahçeli; 2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız
- A +

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 yılında yapılacak 3 seçim için AK Parti ile kol kola çalışacaklarını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. 2019 seçimleri için bloklaşmaya karşı AK Parti ile birlikte çalışacaklarını söyledi. Bahçeli’nin bu söylemi Akçakoca yerel siyasetinde taşları yerinden oynatır cinsten…

AK Parti ile "Aynı safta duracağız" diyen Bahçeli, "15 Temmuz'dan itibaren süregelen pozisyonumuz muhafaza edilecektir. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halk oylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019'da sonuna kadar tesis etmek suretiyle çalışacağız" dedi.

CHP'nin GÜÇLÜ OLDUĞU YERLERDE TEK ADAY

Bahçeli'nin bugün yaptığı konuşmayı değerlediren MHP ve AK partili yerel siyasetçiler, MHP ve AK Parti'nin süreç içinde birbirine daha da yakınlaşacağını ve kimi bölgelerde CHP karşısında te adayı destekleme yönünde karar bile alınacağı yorumunda bulundular.  Aynı yorumcular, eğer Bahçeli'nin söylemi hayata geçerse, CHP'nin Akçakoca hiç bir şansının olmayacağını ifade  ettiler.

"MHP selin önündeki kütük değil, selin ta kendisidir"

Grup toplantısında yaptığı konuşmada MHP'nin baraj maraj sorunu asla yoktur.  Diyen Bahçeli, “ Aziz milletimizin desteği bunun en açık delilidir. Milliyetçi Hareket Partisi selin önündeki kütük değil, selin ta kendisidir. Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantılarının Meclis'e geldiklerini ifade ettik. Seçim barajının oransal bazda ne olması gerektiğini değil, tartışılacak bir zemin hazırlanmasını önerdik “ dedi.

“2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız”

MHP olarak,  15 Temmuz'dan itibaren süregelen pozisyonumuz muhafaza edilecektir. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halk oylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019'da sonuna kadar tesis etmek suretiyle çalışacağız. Türkiye'nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrara kavuşabilmesi için 15 Temmuz'da üstlendiğimiz sorumluluk üzerinden devam edeceğiz. Aynı safta, aynı yerde duracağız. Bu Milliyetçi Hareket Partisi sözüdür.

CHP'nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin değişen Atatürk söylemine ilişkin olarak Bahçeli, "Atatürk'e alaka yükseliyormuş ne var bunda; olması gereken bu değil mi?" diye sordu. Bahçeli "HDP-PKK-FETÖ yörüngesine giren CHP'nin Atatürk adını anmaya hakkı yoktur" ifadesini kullanarak, "Atatürk tam bağımsızlıktır. Atatürk, Türk milliyetçisidir. Komünist, köksüz, feslisi fessizi kim varsa kıvranmaktadır" diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Ali 11/14/2017 -
MHP diye bi şey kalmadığını herkes biliyor. İyi parti yi görüp ak parti ye sığınmak tam Bahçeli nin işi
Demokrasi nedir bilmeyen cahiller bir kişinin ağzına bakıyor. Halkın seçtiği Başkan görevinden alınacaksa seçim niye yapılıyor ki.? MHP AKP'nin kuyruğu olmuşsa siyasi parti olma özelliğini kaybetmiştir. İyi parti MHP'yi bitirdi hiç bir gücü yok artık, Tek Adam rejimi vatandaşlık hakkınızı seçme ve seçilme hakkınızı bugün tanımıyorsa yarın asla tanımaz. AKP Belediyeleri şehirleri beton yığınına çeviren imar projelerine onay vererek yeşil alan bırakmadı. Müteahhit hizmeti veren Belediye oldular. Deniz kıyısında çok katlı apartman yapılmasına müsade eden zihniyet Turizm kenti Akçakoca demesin. Organize Sanayi bölgesi diye yıllarca konuşanlar Küçük Sanayi Sitesi pislik içinde bakımsız önce ona çözüm bul. Mahallede eski evler insan hayatını tehdit ederken ne tedbir aldı.? Şehir içi trafik akışına çözüm bulamayan, Otopark sorununa çözüm bulamayan, Mahallelerde kütüphane açmayan, Elektrik, Telefon kutuları için ilgili kurumlarla ortak proje üretmeyen, Sokak aydınlatma ve ağaçlandırmasına çözüm bulamayan, Fındık kurutma makineye vurmak için caddeleri kapatan ve kabuklarını yakanlara seyirci kalan belediye. Çatı dublekslerini projeye aykırı olduğunu bile bile oturma ruhsatı veren, şikayet olursa bakarız diyen belediye. Takım tutar gibi parti tutanlardan oy alabilir. Gerçek. Demokratik Laik sosyal hukuk devleti için bu karma Belediye Başkanlığına oy verecek seçmen bulamazsınız.
deli saçması